Bursa'da büyük tehlike! Karaya vurursa...

Gemlik Körfezi'ne Haziran 2016'da gelen ve hukuki süreçten dolayı çalışmasına izin verilmeyen Kongo bandıralı "Stardale" isimli kuru yük gemisi tehlike arz ediyor.

Bursa'da büyük tehlike! Karaya vurursa...

Alınan bilgiye göre, Kongo bandıralı geminin, Türkiye'ye girmesiyle eski sahibi tarafından hukuki süreç başlatıldı ve geminin çalışması hukuki yolla engellendi. Bunun ardından gemide bulunan çalışanların da gemiyi terk etmesiyle geminin hareket kabiliyeti kalmadı.

Geçen Haziran ayından bu yana hukuki sürecin devam ettiği geminin, olası bir fırtına durumunda karaya vurarak sahilde zarara yol açmasından endişe ediliyor.

Geminin ayrıca, körfezde bulunan başka gemilere çarpma riski taşıdığı ifade edilirken, ışıklarının yanmamasından dolayı, gece saatlerinde de kazaya sebebiyet verme olasılığı bulunduğu öğrenildi.

Gemlik açıklarında bekleyen geminin olası tehlikelere karşı Liman Başkanlığı ve Gemport Liman İşletmesi tarafından da sürekli izlendiği öğrenildi.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan
Erkan - 1 yıl Önce

Bir gemiye sahip çıkamayacak kadar aciz olamayız. Emaneten atayın birilerini güven altında tutun gemiyi. Beceremiyorsanız bana jaber verin ben güvenliği sağlarım.
Beylere duyrulur.Saygılarımla....

SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327