Bursa'da kaçak et operasyonu!

Bursa Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetimlerini Ramazan Ayı'nda da devam ediyor. Ekiplerin denetimleri sonucunda, ilçe genelinde kaçak ve hijyenik olmayan koşullarda et kesimi yapanlara yasal işlem uygulandı.

Bursa'da kaçak et operasyonu!

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların sağlığını korumak amacıyla yürüttüğü kontrol ve denetimlerini aralıksız sürdürüyor. İhbar üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, kesime uygun olmayan yerlerde ve boş alanlarda kaçak hayvan kesimi ve satışının yapıldığını tespit etti.

İncelemeler sonunda kaçak olarak kesilmiş hayvanlar, ekipler tarafından imha edilirken, kaçak hayvan kesimi gerçekleştiren kişilere de cezai işlem uygulandı.

Osmangazi'de Zabıtadan Sıkı Takip

Vatandaşın sağlığıyla oynanmasına asla müsaade etmeyeceklerinin altını çizen Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürü Erhan Altıparmak, "Mevzuata aykırı hayvan kesimi ve satışı yapanlara karşı denetimlerimizi sıklaştıracağız. Ayrıca merdiven altı gıda imalathaneleri ve satıcılarına karşı da gereken yasal işlemleri hassasiyetle uygulayacağız. Denetimlerimiz özellikle Ramazan Ayı boyunca artarak devam edecek" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER