Bursa'da kapatılan okulların tabelaları söküldü

BURSA'nın merkez Osmangazi Belediyesi, Fethullahçı Terör Örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında terör örgütü ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatma kararı alınan Özel Bursa İpekşehir Temel Lisesi ve Özel Bursa Temel Lisesi'nin tabelalarını söktü.

Bursa'da kapatılan okulların tabelaları söküldü
Yayınlanan kanun hükmünde kararname kapsamında Türkiye genelinde FETÖ terör örgütü ile bağlantısı tespit edilen 1043 özel öğretim kurumu kapatıldı.Yürütülen operasyonlar kapsamında 'Gülen Cemaati' okulları listesinde yer alan Osmangazi İlçesi sınırları içerisindeki Özel Bursa İpekşehir Temel Lisesi ile Özel Bursa Temel Lisesi de Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından mühürlendi.Kapatılan iki okulun tabelaları Osmangazi Belediyesi tarafından gece saat 24.00'te sökülerek indirildi.

Sökülen tabelaların yerine Türk bayrakları asıldı. Tabelalar sökülürken, Fomara Meydanı'nda gösteri yapan vatandaşlar tezahüratlarla destek verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile meydanı dolduran ve 9 gündür demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar, Gülen ve Darbeciler aleyhine sloganlar attı.

Fethullahçı Terör Örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında terör örgütü ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatma kararı alınan ve mühürlenen Merkez Nilüfer İlçesi Beşevler Mahallesi'nde bulunan Özel Nilüfer Okulları'nın tabelaları milli eğitim müdürlüğü gözetiminde vinç yardımıyla söküldü. 
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327