Bursa'da küçük Abdullah yardımla hayata tutundu

Bursa’nın Kestel İlçesi’nde, 1 yaşından itibaren beyninde gelişen tümörle mücadele eden 6 yaşındaki Abdullah Durmuş’un ameliyatı için açılan kampanyada hayırseverlerin desteğiyle hedeflenen 33 bin lira toplandı. İstanbul'da başarılı bir ameliyat geçiren Durmuş, yoğun bakım ünitesinden çıkartılıp normal servise alındı. Durmuş'un salı günü taburcu edileceği açıklandı.

Bursa'da küçük Abdullah yardımla hayata tutundu
Kestel İlçesi’nde yüzde 89 engeli olduğu belirlenince malulen emekli olan Kenan Durmuş ve ev kadını eşi Gülseren Durmuş çiftinin en küçük çocuğu Abdullah Durmuş’a henüz 1 yaşında beyin tümörü teşhisi konuldu.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kemoterapi gören ve tümör yüzünden sol gözü görmeyen küçük Abdullah’ın ameliyat edilmesi gerektiği ailesine bildirildi. Yapılan araştırma sonucu bu tür beyin ameliyatının İstanbul'da özel bir hastanede yapılabileceğini öğrenen Durmuş çifti, oğlunu sağlığına kavuşturacak hastane ile görüştü. SGK ile anlaşması olmayan bu kurum aileye ameliyat, yoğun bakım için yaklaşık 32 bin liralık fatura çıkardı.

2007 yılında aynı hastalık nedeniyle 15 yaşındaki çocuklarını yitiren aile, 19 yaşındaki oğlu Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda, 14 yaşındaki kızları da açık lisede eğitim gördüğü için kaymakamlığa başvurarak yardım istedi. Kaymakamlığın Bursa Valiliği’ne sevk ettiği Kenan Durmuş’un durumu araştırıldıktan sonra, 2 bin 860 sayılı Yardım Toplama Kanunu’na göre bankada hesap açarak 1 yıl süreyle yardım toplamalarına izin verildi. Baba Kenan Durmuş’un çağrısına hayırseverlerin yanıtı gecikmedi. Açılan hesapta gerek duyulan 33 bin lira kısa sürede toplandı.

Hafta içersinde sağlığına kavuşmak üzere İstanbul'a giden Abdullah Durmuş başarılı bir beyin ameliyatından sonra yoğun bakım ünitesine alındı. Buradaki tedavisi tamamlanan ve normal servise çıkartılan Abdullah'ın sağlık durumunun iyi olduğu salı günü ise taburcu edilip evine gönderileceği belirtildi.

Dünyada şu anda en mutlu insanının kendisi olduğunu belirten Kenan Durmuş, "Dualarım kabul oldu. Allah yavrumu bana bağışladı" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327