Bursa'da Sıhhiye Bulvarı ile ulaşıma köklü çözüm

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 25 metre genişliğindeki çift yönlü Sıhhiye Bulvarı ile Balat, Minareliçavuş, Doğanköy ve Cezaevi bölgesinde trafik sorun olmaktan çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni açılan bulvar ile yapılaşma ve nüfus yoğunluğunun sürekli arttığı bölgede artık trafik sorunu yaşanmayacağını söyledi.

Bursa'da Sıhhiye Bulvarı ile ulaşıma köklü çözüm
Bursa Büyükşehir Belediyesi, nüfus yoğunluğunun artamaya başladığı yeni yerleşim alanlarına yeni yollar kazandırma çalışmaları kapsamında Balat, Minareliçavuş, Doğanköy ve Cezaevi bölgesinin trafik yükünü ortadan kaldırmak amacıyla yaptırılan Sıhhiye Bulvarı tamamlandı. Toplam 1,5 kilometre uzunluğunda, 25 metre genişliğinde, çift gidiş - geliş olarak yapılan yolda tretuvar düzenlemeleri de tamamlanırken, kullanıma açılan yol bölge trafiğine nefes aldırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, iş, okul ve alışverişlerine zaman kaybetmeden sorunsuz bir şekilde gidebilmesi, ulaşımda konforun da artması amacıyla yol açma çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini söyledi.

Geçit, Balat ve Mudanya yolu bölgesinin de son yıllarda hızlı gelişim gösterdiğini ve yapılaşma yoğunluğunun artmaya başladığını dile getiren Başkan Altepe, "Bu bölgede ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmaması amacıyla Oyak Renault Fabrikasının kuzeyinde, fabrikanın hemen bitişiğinde 25 metrelik bir bulvar yaptık. Bu yol Balat, Minareliçavuş, Doğanköy ve cezaevi bölgesine de hizmet verecek. Sıhhiye Bulvarı bölgemiz için hayırlı olsun" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330