Bursa'da sokak ortasında dehşet! 15 yerinde bıçaklayıp...

Bursa’nın Gemlik ilçesinde, genç kadını sokak ortasında 15 yerinden bıçaklayarak öldüren sanık, 25 yıl hapis cezası aldı. 

Bursa'da sokak ortasında dehşet! 15 yerinde bıçaklayıp...

Bir müddet önce eşinden boşanan 39 yaşındaki Nurcan Efe, Gemlik ilçesinde arkadaşıyla yürürken İnegöl’de tanıştığı Dursun Efe ile karşılaştı. Nurcan Efe’nin kendisiyle görüşmek istememesi üzerinden belinden bıçağı çıkartan Dursun Efe, genç kadını sokak ortasında bıçaklayıp öldürdü. Olayın ardından bıçakla kendisini de yaralayan ve bir apartmanın giriş katında baygın halde bulunan Dursun Efe, tedavisinin ardından 15 gün sonra tutuklandı.


Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘tasarlayarak kasten öldürmek’ suçundan hakkında müebbet hapis cezası istenen sanık son kez hakim karşısına çıktı. İlk duruşmadaki ifadelerini tekrarlayan sanık, "Olay günü Nurcan Efe ile ilişkimiz devam ediyordu. Aramızda sadece soğukluk vardı. Daha önce münakaşa yaşadığımızdan dolayı Nurcan telefon numarasını değiştirmişti. Ben olaydan önce cep telefonum ve gözlüğümü Nurcan’a vermiştim. Onları geri istedim. Olay günü alkollüydüm. Nurcan ve Şahsene ile evin önünde karşılaştım. Nurcan ile konuşurken bana hakaret etmeye başladı. Ben de sinirlerime hakim olamayıp kendisini bıçakladım. Onu tasarlayarak öldürmedim” dedi.
Karar duruşmasında cumhuriyet savcısı verdiği mütalaada sanığın müebbet hapsini istedi. Kısa bir aranın ardından mahkeme heyeti, sanığa ilk olarak müebbet hapis cezası verdi. Daha sonra iyi hal indirimi uygulanan Efe, 25 yıl hapis cezası aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327