Bursa'da turizmin incisine turist akını

Bursa'nın İnegöl ilçesinin turizm yöresi Oylat, Arap turistlerin akınına uğruyor.

Bursa'da turizmin incisine turist akını

Günlük 7 bin kişi kapasiteli kaplıca suyunun bulunduğu Oylat, İnegöl Belediyesi'nin yaptığı yatırımlarla gün geçtikçe gözde yerlerden biri haline geliyor. İnegöl Belediyesi, eski tesisleri yıkarak yeniledi. Aşiyan ve Yeni Çağlayan otellerin yapımını tamamlayan belediye, Oylat'ın yatak kapasitesini de artırdı. Belediyeye ait tesis ile özel sektörün açtığı toplam 4 tesiste yatak kapasitesi bin 150'den bin 500'e çıktı. Tesislerde 45 derece sıcaklıkta çıkan kaplıca suyunun hiçbir işleme tabi tutulmadan direkt vücuda temas etmesi sağlanıyor. Oylat, temiz çevresi, güzel havası, kafeteryası, geniş park alanı ve eşsiz tabii güzellikleriyle ziyaretçileri adeta mest ediyor. 4 mevsim doluluk oranı ile çalışan otellere turist ilgisi her geçen yıl artıyor. Yerli turistlerin yanı sıra bölgeye son yıllarda yabancı turistler de akın ediyor. Oylat, özellikle Arap turistlerin gözdesi haline gelmiş durumda.
Oylat'ın bir başka değeri olan mağara ise Türkiye genelinde işletmeye açılan 17 mağara arasında büyüklük bakımından 3. sırada yer alıyor. Mağara, İnegöl'ün 17 kilometre güneydoğusunda bulunan Hilmiye köyünün bir kilometre güneyinde. Mağara içerisinde tavandan damlayan su damlacıkları, damlataş havuzlarında derinliği yer yer 3-4 metreyi bulan gölcükler oluşturuyor.
Oylat’a gelen yerli ve yabancı turistler, Oylat yöresindeki kadınlara iş imkanı hem de misafirlerin organik ürünlere daha kolay ulaşabilmesini sağlayan organik pazar ile karşılanıyor. İnegöl Belediyesi tarafından başka yere taşınan yeni köylü pazarı törenle hizmete girerken, bin 400 metrekaresi kapalı alan, toplam inşaat alanı bin 850 metrekare olan pazarda her biri 32 metrekareden oluşan 22 adet dükkân bulunuyor. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2016, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327