Bursa'da yürüyüş sevdalıları önce çöp topladı sonra fidan dikti!

Bursa'da bir grup çevre dostu, doğa yürüyüşü etkinliklerinde önce çevredeki çöpleri topladı, sonra da fidan dikti.

Bursa'da yürüyüş sevdalıları önce çöp topladı sonra fidan dikti!

Bursa'da 25 yıldır Doğa Yürüyüşü yapan emekli Banka Müdürü Celal Yaşar, emekli bürokratlar,sanayici ve işadamları,akademisyenler, din görevlileri, kurum amirleri gibi çeşitli meslek gruplarından oluşan yaklaşık 60 kişilik yürüyüş grubuyla hem doğa yürüyüşü hem de çevre temizliği yapıyor.

Topladıkları çöpleri onlarca torbaya dolduran doğa sevdalıları, daha sonra bu çöpleri en yakın çöp toplama alanına bırakıyor.

ÖNCE ÇÖP TOPLADILAR SONRA FİDAN DİKTİLER!

Yürüyüş rotalarındaki çöpleri toplayan grup, daha sonra ise fidan dikimi yaptı. Grup üyeleri yanlarında getirdikleri fidanları, daha önceden belirledikleri boş araziye ekti.

Doğa yürüyüşü sırasında çirkin görüntüleri ortadan kaldırarak gençlere örnek olmak istediklerini belirten yürüyüş gurubunun organizatörü Celal Yaşar, "Eşsiz bir güzelliğe sahip Bursa'da piknik alanlarında gelişigüzel atılan çöpler,bu güzelliği gölgelemektedir. Yürüyüş grubumuzdaki Çevreye duyarlı üyelerimizle birlikte her hafta hem doğa yürüyüşümüzü yapıyoruz, hem de çevre temizliği. Bu haftaki organizasyonumuzda ek ollarak, fidan dikimi de yaptık. Geleneksel hale getirdiğimiz çevre etkiniklerini  gençlere örnek olma adına aralıksız sürdüreceğiz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet saka
Ahmet saka - 10 ay Önce

Bu gurubun içerisinde olduğum için sevinçliyim teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327