Bursa'da Zafer Bayramı törenle kutlandı

BURSA'da, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı.

Bursa'da Zafer Bayramı törenle kutlandı
Bursa'daki tören Atatürk Caddesi'ndeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başladı. Valilik binasında devam eden kutlamalara Bursa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Recep Altepe ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, AK Parti Milletvekili Hakan Çavuşoğlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP Bursa milletvekilleri Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.Tebriklerin kabulünün ardından Vali İzzetin Küçük ile Belediye Başkanı Recep Altepe Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, askeri tören aracıyla selam vererek, asker, protokol ve vatandaşların bayramını kutladı.

Vali Küçük, daha sonra kutlamaları valilik binasında kabul etti.

İzzettin Küçük, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 Ağustos'un Türk tarihinin en parlak sayfalarından biri olduğunu söyledi.

Küçük, ''Bu zafer bizim için Anadolu'nun artık düşmanın yüzüne kapıların kapanması anlamına gelir. O yüzden başta Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. O günkü birlik ve beraberlik anlayışı 15 Temmuz'dan sonra bugün de aynı ruh ve anlayışı görüyoruz. Türk devleti atalarından aldığı o asil duruşu hep muhafaza etmiştir. Bu bizim istikbalimiz için en büyük güvencedir.'' diye konuştu.Kutlama programına daha sonra Atatürk Caddesi'nde devam edildi. Vali Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacıoğlu, tören aracıyla askeri birlikler ve halkın bayramını kutladı.Yarbay Latif Oygür, törende yaptığı konuşmada, büyük Türk ulusunun, bu eşsiz zaferle birlikte sarsılmaz azmi, yüksek iradesi ve vatanseverliğiyle neleri başarabileceğini tüm dünyaya gösterdiğini, yeni ve sağlam esaslar üzerinde yükselecek Türkiye Cumhuriyeti'nin temeline de ilk harcını koyduğunu söyledi.

Oygür, şunları kaydetti:

''Bu asil millet gerektiği yer ve zamanda kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle canı pahasına vatanına sahip çıkmayı bu savaşta göstermiş, geçen 94 yıla rağmen son olarak 15 Temmuz 2016'da bu gücünü bir kez daha tarih sahnesine taşımıştır. Artık ülkemiz üzerinde ham emeller taşıyan iç ve dış mihraklar şunu bilmelidir ki; Türk milletinin en son ferdi yok olana kadar bu vatan toprağını kimse işgal edemez ve bu asil millete kimse esareti dayatamaz. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük bir coşkuyla kutladığımız bu eşsiz zaferin mimarı ve başkomutanı ulu önder Atatürk, kahraman silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Bu zaferin elde edilmesinde olduğu gibi bugüne kadar vatanın bölünmez bütünlüğü için teröristle mücadelede toprağa düşen ve son olarak 15 Temmuz'da hayatını kaybeden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizi de saygı, şükran ve minnetle anıyoruz.''

Atatürk Caddesi'ndeki kutlama programı, geçiş töreniyle sona erdi. Tören sırasında Jandarma Özel Hareket Timi (JÖH), vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Her yıl Atatürk Caddesi'nde düzenlenen törene, bu yıl ki katılımın geçmiş yolları oranla daha az olması görenleri şaşırttı.

 
Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2016, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327