Bursa Gemlik meydanı etap etap ortaya çıkıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gemlik'e kazandırılacak olan Ahmet Dural Kent Meydanı projesi kapsamında kamulaştırılan binaların yıkımı devam ederken, ilçeye değer katacak meydan da etap etap ortaya çıkmaya başladı.

Bursa Gemlik meydanı etap etap ortaya çıkıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik Ahmet Dural Kent Meydanı projesi kapsamında kamulaştırılan binaların yıkımı çalışmasına devam ediyor. Bugüne kadar kamulaştırılan 1000 metrekare alan için 3 milyon TL harcayan Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 2 milyon TL'lik harcama ile kamulaştırılan binaların yıkımı ile 600 metrekarelik alanı daha meydan projesine dahil etmiş oldu.

Bursa Gemlik'e değer katacak


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve AK Parti 24. Dönem milletvekili ve Bursa milletvekili adayı İsmail Aydın ile birlikte, yıkım çalışmalarını yerinde inceledi. Bursa'yı daha yaşanabilir, çağdaş ve kalite kenti haline getirmek için sadece merkezde değil tüm ilçelerde yatırımlarına hız verdiklerini dile getiren Başkan Altepe, "Gemlik meydanını sahille buluşturan önemli bir vizyon projeyi hayata geçirme yolundaki çalışmalarımız devam ediyoruz.

Gemlik de hızlı bir dönüşüm içinde. Bir taraftan biz proje kapsamında kamulaştırma ve yıkım çalışmalarını yaparken, Gemlik Belediyemiz de yeni yapılan Asım Kocabıyık Camiinde imalatları tamamlanama aşamasına getiriyor. Daha sonra caminin bulunduğu alanın da meydana katılmasıyla burada büyük bir alan kazanılmış olacak. Burası Gemlik'in vitrini olacak" dedi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da ilçe halkının yıllardır önemli bir beklentisi olan meydan projesi nedeniyle Başkan Altepe'ye teşekkür etti. 
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327