Bursa hayvanat bahçesine ziyaretçi akını

Bursa Hayvanat Bahçesi, kuruluşunun 17'nci yıl dönümü dolayısıyla kapılarını ziyaretçilerine ücretsiz olarak açtı.

Bursa hayvanat bahçesine ziyaretçi akını
Dünya standartlarında bir bahçe olarak 206 bin 600 metrekarelik alan üzerine kurulan ve hayvan barınaklarının yanı sıra 11 adet gölet, 2 bin adet ağaç, 50 bin çalı ve 150 bin yer örtüsü bitkisi ile hayvanlar için doğal yaşama alanı olan Bursa Hayvanat Bahçesi, kuruluşunun 17'nci yıl dönümü dolayısıyla ziyaretçilerine ücretsiz olarak hizmet verdi. Güneşli ve sıcak havayı değerlendirmek isteyen vatandaşlar ailece Bursa Hayvanat Bahçesi'ne akın etti. Zürafa ve aslanlar 7'den 70'e herkesin ilgisini çekerken, küçük yaştaki çocuklar en çok maymunları seyretmeyi tercih etti. Bir çok vatandaş hayvanlarla selfie çekmeyi de ihmal etmedi.

Muğla'dan Bursa'ya ziyarete gelen genç, "Bugün havanın güzel olmasını fırsat bilip buraya geldik. Ziyaretlerin ücretsiz olması çok güzel. Herkesin daha çok ilgi göstereceğine eminim. Yırtıcı hayvanlar dikkatimi çekiyor. Özellikle onları ziyaret edeceğim" dedi.

Bursa Hayvanat Bahçesi Müdiresi Nermin Sığırcı ise, "Bugün hayvanat bahçemizin kuruluşunun 17'nci yıl dönümü. Bu sayede 3 gün boyunca hayvanat bahçesine girişler ücretsiz olacak. Sabah saatlerinde çok sayıda öğrenci ziyaret edip hayvanları kendi elleriyle besleme imkanı buldu. Vatandaşlarımız bu gibi parkların sürekli ücretsiz olmasını talep ediyor. Ancak Bursa Hayvanat Bahçesi, Avrupa'da yer alan bahçelerden çok daha makul fiyatlarla kapılarını açıyor. Zaman zaman vatandaşlarımızın ücretsiz burasıyı gezmesini sağlıyoruz" diye konuştu.

Bursa Hayvanat Bahçesi 10-12 Kasım tarihleri arasında ücretsiz hizmet verecek.

 
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327