Bursa için kar açıklaması! Okullar tatil olacak mı?

Bursa'da bugün hava kar yağışlı. Hissedilen sıcaklık eksi üç dereceye kadar düşecek. Meteoroloji yetkilileri buzlanma ve don olaylarına karşı uyardı. Kar yağışı yarın da devam edecek. Bursa'da etkili olan kar yağışıyla birlikte öğrencilerin merak ettiği en önemli soru ise Bursa'da yarın okullar tatil mi, Bursa Valiliği son dakika kar tatili açıklaması yaptı mı?

Bursa için kar açıklaması! Okullar tatil olacak mı?

Bursa'da günün ilk saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışının çarşamba gününe kadar sürmesi bekleniyor. Öte yandan hissedilen sıcaklık gün içinde eksi üç dereceye kadar inecek. Bugün sıcaklık en yüksek 2, yarınsa bir derece dolaylarında öngörüldü.Meteoroloji yetkilileri buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi. 

Kar yağışının çarşamba gününe kadar sürecek olması, Bursa'da yarın okullar tatil mi sorusunu da akıllara getirdi.  Bursa Valiliği henüz kar tatili açıklaması yapmadı. Kar yağışı şiddetini artırırsa Bursa Valiliği'nden yarın için kar tatili açıklaması gelebilir.  Bursa'da perşembeden itibaren lodosun da etkisiyle sıcaklık artacak. 

Perşembe hava yağmurlu 10 derece, cuma da yağmur var sıcaklık en yüksek 7 derece dolaylarında seyredecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Muğla ve Aydın çevrelerinde yağmur şeklinde görülecek yağışların, bugün Hakkari ve Şırnak'ın doğusunda, yarın sabah saatlerinden itibaren Tunceli, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır'ın kuzey ve doğusu, Batman, Siirt, Muş'un batısı ile Elazığ'ın kuzey ve doğusunda yoğun kar şeklinde (20-50 cm) olması bekleniyor. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde değişmeyecek. Rüzgarın, genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimler Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. 
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

Ankara: Çok bulutlu ve bu sabah saatlerinde kuzeyi ile akşam saatlerinden itibaren il geneli kar yağışlı (İl genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.) -2 
İstanbul: Çok bulutlu, il geneli aralıklı kar yağışlı 4 
İzmir: Çok bulutlu 8 
Bursa: Çok bulutlu ve kar yağışlı 2 
Adana: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12 
Antalya: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11 
Samsun: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı 6 
Trabzon: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı 10 
Erzurum: Çok bulutlu ve kar yağışlı -1 
Diyarbakır: Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı (Yağışların yarın sabah saatlerinden itibaren kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.) 6 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327