Bursa perakende sektörü istikrardan memnun

Organize Gıda Perakendesinin Bursa’daki çatı kuruluşu olan Bursa PERDER’in Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Kılıç 1 Kasım seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlı olmasını diledi.

Bursa perakende sektörü istikrardan memnun

Özellikle 7 Haziran’dan sonra ülkenin girdiği kaos ikliminin meydana getirdiği olumsuz sonuçların sürdürülebilir ve kabul edilebilir bir süreç olmadığını belirten Kılıç, son 10 yılda büyüme ve gelişme ivmesi yakalayan bir Türkiye’nin yol kazaları ile zaman kaybetmeye tahammülü olmadığını söyledi. Tek başına ve güçlü bir iktidarın ülkenin aydınlık yarınları için bir umut olduğunun altını çizen Kılıç “artık siyaseti siyasetçilere bırakıp millet olarak işimizle uğraşmanın ve vatandaş olarak üzerimize düşenleri yapmanın zamanıdır” dedi.

Organize gıda perakendesinin Türkiye için önemli bir sektör olduğuna vurgu yapan Kılıç, yakın gelecekte perakendenin Türkiye’de lider ve lokomotif sektörü olacağına inandıklarını söyledi. 2014 yılında gerçekleştirdiği 110 milyar dolar cirosu, sağladığı istihdam ve ürettiği katma değer ile bu önemli sektörün sorunlarının ve ihtiyaçlarının güçlü bir devlet yönetimi ile hızla çözülmesini ve önünün açılmasını beklediklerini belirten Kılıç, sektörün markalaşma, global rekabet, toplam kalite, kurumsallaşma ve sürdürülebilirlik kavramları ile kendini geliştirmesine ihtiyacı olduğunu vurguladı.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327