Bursa sahilleri temizleniyor

Bursa sahilleri temizleniyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı bir kent haline getirmek amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında Altınkum sahillerinin de temizliğinin yapıldığını söyledi.
Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelere ulaşan hizmetlerinin yanı sıra sahillerdeki temizlik ve bakım çalışmalarına da aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınkum sahilinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da kendisine eşlik ettiği inceleme hakkında bilgi veren Başkan Altepe, sahil kenti Bursa’nın sahillerinin tüm noktalarında çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti.
Altepe, Gemlik, Karacabey ve Mudanya sahillerinin titizlikle yaza hazırlandığını kaydederek, “Bursa’nın tüm sahillerinin yaz mevsimine hazırlanması ve Bursalı hemşehrilerimizin denizden daha fazla faydalanması için Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun bir çalışma içindeyiz. Bursalılar bu yıl, pırıl pırıl sahillerden ve denizden istifade etsinler istiyoruz” dedi.
Mudanya ilçesinde Güzelyalı’nın hemen doğusunda kalan Altınkum bölgesinde yapılan çalışmaları anlatan Altepe, “Altınkum’da da sahillerimiz temizleniyor, bakımı yapılıyor. Adı Altınkum ama kumu pek yoktu, buraya yaklaşık 50 kilometre mesafeden kum da taşınıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak buradaki tüm eksikleri gideriyoruz. Denizin, plajın ve kıyıların temizliği ile çevre bakımını yapıyoruz. Sahillerimizin kalitesinin artması ve yaz günlerinde vatandaşların sahillerden faydalanabilmelerini amaçlıyoruz. Herşey Bursalıların daha güzel bir yaz geçirebilmeleri ve Gemlik Körfezi’nden ve denizden daha fazla istifade edebilmeleri için” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, Altınkum’da vatandaşlarla da sohbet ederek bölgenin ihtiyaçlarını yerinde tespit etti. 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2016, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327