Bursa'yı şoke eden cinayetin ardından dram çıktı!

Bursa'da bayan kuaförü bir kadın aracında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Öldürülen Günay Torun'un eşi Hilmi Torun'un geçtiğimiz yıl Antalya'da tatil esnasında halay çekerken beyin kanaması sonucu öldüğü ortaya çıktı.

Bursa'yı şoke eden cinayetin ardından dram çıktı!

Olay, sabah saatlerinde Gemlik ilçesinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, olay sabah saatlerinde Balıkpazarı bölgesinde meydana geldi. 34 PG 4315 plakalı otomobilin içinde 3 el ateş edildiği öğrenilen Günay Torun (55) olay yerinde hayatını kaybetti.Polis ekiplerinin anında müdahale ettiği olayda Torun'un olay yerinde hayatını kaybettiği, görgü şahitlerine göre beyaz renkli bir otomobilden 5-6 el ateş edildiği öne sürüldü. 

Torun'un cansız bedeni savcılık incelemesinin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Polis ekiplerinin ilk tespitlerine göre, zanlının yakın bir akrabası olduğu ve adı açıklanmayan zanlı ile alakalı çalışma başlatıldığı öğrenildi. Cinayete kurban giden Torun'un ilçede bayan kuaförlüğü yaptığı, sevilen bir esnaf olduğu, Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar odası yönetim kurulu üyesi olduğu öğrenildi. Polis ekipleri eş galini belirledikleri cinayet zanlısı için arama çalışması başlattı. 

Öte yandan Torun'un röntgen bölümü sorumlusu eşi Hilmi Torun ise geçtiğimiz yıl Antalya'da tatilde halay çekerken geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetmişti. Günay Torun cenaze töreninde gözyaşlarına boğulmuştu. 

Filiz Tali: 10 ayda 329 kadın öldürüldü

Bursa Kadın Platformu üyeleri, kadınları, 25 Kasım Pazar günü 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü' nedeniyle yapılacak yürüyüşe davet etti. Bu yıl 10 ayda 329 kadının öldürüldüğünü belirten Platform sözcüsü Filiz Tali, "Kadınların, yoksulluk ve şiddete karşı daha fazla mücadele zorunluluğu ortaya çıkmıştır" dedi.

Platform sözcüsü Filiz Tali, Bursa Adliye Sarayı önünde yaptığı basın açıklamasında kadınlara yönelik şiddet, tecavüz ve cinayetlerdeki artışa dikkat çekti. Tali, "Kadınların yoksulluk ve şiddete karşı daha fazla mücadele zorunluluğu ortaya çıkmıştır" dedi. Tali, şunları kaydetti:

"Bu yıl 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'ne daha zolu koşullarda giriyoruz. Krizle birlikte yoksulluk kadınlara daha fazla şiddet olarak dönüyor. Kadınların sırtındaki ev ve bakım yükleri giderek artıyor, kadınlar daha da bağımlı hale getiriliyor."

Türkiye'de 2018 yılının ilk 10 ayında 329 kadının öldürüldüğünü belirten Filiz Tali, "Bu yılın ilk 8 ayında en az 870 kadın şiddete, 342 kadın tecavüze uğradı. Kadın cinayetleri 14 yılda 4 kat arttı. Kadınların yüzde 36.4'ü  şiddet nedeniyle boşanıyor. İşşiz kadınların sayısı her yıl artıyor. Kadınlar erkeklerden yüzde 17.8 daha düşük ücret alıyor" dedi. Tali, Bursa'da sadece Ekim ayında 3 kadının erkekler tarafından öldürüldüğünü söyleyerek, tüm kadınları 25 Kasım günü Setbaşı'nda buluşmaya davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327