AK Parti Bursa'da deprem! 10 ilçe başkanı...

Bursa'da Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin istifa ettirilmesiyle başlayan "yenilenme" operasyonu hız kesmiyor. Bugün de 10 ilçe başkanı görevinden alındı. Görevden alma operasyonu kongrede tekrar aday gösterilmeme şeklinde gerçekleştirildi.

AK Parti Bursa'da deprem! 10 ilçe başkanı...

AK Parti Trabzon Milletvekili ve Bursa İl Koordinatörü Muhammet Balta, AK Parti İl Başkanlığı'na davet ettiği 17 ilçe başkanından 10'una yeniden aday gösterilmeyeceklerini bildirdi.

AK Parti'nin Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, İznik, Mustafakemalpaşa, İnegöl, Büyükorhan, Harmancık, Gemlik ve Kestel ilçe başkanlarının görevlerine devam etmemesinin istendiği öğrenildi.

Sözkonusu ilçe başkanları kongrede yeniden aday olmayacak. 

Öte yandan AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı medyada çıkan 'AK Parti Genel Merkezi tarafından istifasının alındığı' yönündeki haberleri yalanladı ancak tekrar aday olmayacağını doğruladı. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Başkan Yazıcı, "Bursamızda 2001 yılında kurucu il yöneticisi olarak görev almaya başladığım AK Partimizde sırası ile il yöneticiliği, Yıldırım İlçe Teşkilat Başkanlığı, Siyasi İşler Başkanlığı görevlerinde bulundum. Son 7 senedir de Yıldırım İlçe Başkanlığı görevini yapmaktayım. Bugün yerel medyamızda çıkan 'Genel Merkez tarafından istifamın alındığı' yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Önümüzdeki günlerde yapılacak ilçe başkanlığı kongresine kadar görevime devam edeceğimi hatırlatır, kongrede ise tekrar aday olmayacağımı teşkilat mensuplarımıza ve Bursa kamuoyuna bildiririm" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327