Bursa'da bisiklet festivali coşkusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve Yeşil Pedal Spor Kulübü tarafından 'Bursa'da Bisikletçileri Görürsen Sakın Şaşırma' sloganıyla organize edilen 'Bursa Bisiklet Festivali', coşkulu başladı.

Bursa'da bisiklet festivali coşkusu
Tophane Saat Kulesi önünde gerçekleştirilen törenle başlayan festival, 20 şehirden 200 bisikletçiyi Bursa'da buluşturdu. 'Bursa Bisiklet Festivali'ne katılan sporcular, 'İpekböceği' temasıyla, Bursa'da ipekçiliğin ve ipekböcekçiliğinin yoğun olduğu noktalar ile kentin doğal güzelliklerinin yaygın olduğu mekanlarda geziler yapacak.

Bursa Bisiklet Festivali'nin açılış programında konuşan Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, "Bursa'nın spor kenti olması hedefiyle önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Bu noktada bisiklet festivali nedeniyle 20 şehirden 200 sporcu Bursa'mızın güzelliklerini yerinde görüp, yakından tanıyacaklar. Bursa'nın turizmine de katkı koyacağına inandığımız Bisiklet Festivali'nin geleneksel hale getirilmesini hedefliyoruz" diye konuştu.


İpekböceği temalı festival

Yeşil Pedal Spor Kulübü Başkanı Yalçın Ataylar da Bursa'nın İpek Yolu'nun en önemli merkezlerinden biri oluşu nedeniyle 'İpekböceği' temasıyla gerçekleştirildiğini söyleyerek, sporcuların festivalle Koza Han, Kapalı Çarşı, Yeşil ve Emir Sultan gibi kentin tarihi ve turistik değerlerini de gezeceklerini vurguladı. Konuşmaların ardından Satık ve Ataylar, festivalin destekçisi olan sponsor firmaların temsilcilerine plaket verdi.

Mehter Takımı'nın konseriyle de renklenen programa, festivalle Bursa'nın güzelliklerini yerinde keşfedecek olan sporcuların heyecanı damgasını vurdu. Tüm sporcuların katılımıyla Tophane Saat Kulesi önünde çekilen hatıra fotoğrafının ardından, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, festivalin startını verdi. Bisikletçilerin korteji kentte renkli görüntülere imza atarken vatandaşlar da sporculara yoğun ilgi gösterdi. Bursa Bisiklet Festivali, 16 Ağustos Pazar günü sona erecek. 
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327