Bursa'da o mahallelere modern dönüşüm

Yıldırım Belediyesi’nin Sıracevizler ve Yediselviler mahallelerinde hayata geçireceği kentsel dönüşüm projesi ile bölgenin değeri yükselecek. 

Bursa'da o mahallelere modern dönüşüm

Kentsel dönüşüm projeleri ile ilçeyi geleceğe taşıyan Yıldırım Belediyesi, dönüşüm uygulamalarından birisini de Sıracevizler ve Yediselviler mahallelerinde gerçekleştirecek. İki mahalleyi kapsayan projenin imar planları, kentsel tasarım ve mimari avan çalışmaları devam ediyor. Proje tamamlandığında 133 bin 500 metrekarelik alanda mevcut 953 binanın yerinde depreme dayanıklı, güvenli ve modern binalar yükselecek. Yediselviler-Sıracevizler kentsel dönüşüm ve gelişim alanı hakkında bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İlçemizin yüzde 33’ünü kapsayan dönüşüm projesinde diğer bölgelerimizde olduğu gibi bu bölgede de modern şehirleşme uygulamalarını ve planlama yöntemlerini uyguluyoruz. Proje tamamlandığında bu bölgede yaşayan bin 152 vatandaşımız modern şartlarda inşa edilmiş binalarda yaşayacak” dedi.
Dönüşüm projesinin tamamlanmasıyla birlikte Sıracevizler ve Yediselviler mahallelerinde ideal hayatın ortaya çıkacağını vurgulayan Edebali, “İki mahallemizin çehresini değiştirecek dönüşüm hamlesi sayesinde buradaki yapılar yerini planlı yapılara bırakacak. Plansız yapılaşmanın oluşturduğu kötü görüntüye son vererek insanlarımızın yaşam kalitesini yükselteceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2017, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER