Bursa'da yıkım!

Osmangazi Belediyesi tarafından Altınova Mahallesi Garipler Cami çevresinde kamulaştırılan 2 katlı bina belediye ekiplerince yıkıldı.

Bursa'da yıkım!

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde şehre nefes aldıracak park, meydan ve yeşil alan kazandırmak için düğmeye basan Osmangazi Belediyesi, kamulaştırma çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürürken, son oalrak, Altınova Mahallesi Garipler Cami çevresine nefes aldırmak amacıyla kamulaştırılan 2 katlı bina, belediye ekiplerince yıkıldı.

Daha önce cami bitişiğindeki bir binayı yıkan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kamulaştırma işlemleri tamamlanan ikinci binanın da yıkımını gerçekleştirdi. Toplamda 4 binanın yıkılmasıyla Garipler Camii çevresinde yaklaşık 500 metrekarelik bir alan elde edilecek.

Daha modern ve yaşanabilir bir Osmangazi için ciddi yoğun kamulaştırma çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Mahallelerimizi rahatlatan çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Yapılaşmanın yoğun olduğu ilçemizde, birçok mahallemizde kamulaştırmalar sonucu elde ettiğimiz alanlara park, meydan ve yollar yapıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 16:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
nagihan  demirel
nagihan demirel - 11 ay Önce

emek adnan menderes mah 1ay geçti park alanı kazildi hiçbir faaliyet yok buralara hizmet yok

SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327