EVTEKS'E BUTTİM çıkarması

Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi BUTTİM, iş merkezinde faaliyet gösteren 23 firma ile dünyanın en büyük iki ev tekstil fuarından birisi olan EVTEKS 2017’ye çıkarma yaptı.

EVTEKS'E BUTTİM çıkarması

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) tarafından CNR Fuarcılık işbirliği ile bu yıl 23'üncü kez düzenlenen EVTEKS Uluslararası Ev Tekstili Fuarı geçtiğimiz hafta sektörün ilgilileri ile buluştu. Katılımcılarına yeni ürünlerini sergilenme, yeni pazarlar oluşturma, dünyaya açılma, ihracat hacmini geliştirme gibi birçok olanak sağlayan, EVTEKS ziyaretçileri 2000 markanın yüzbinlerce ürününü bir arada görme imkanına sahip oldu. Özel alanda yapılan B2B ikili iş görüşmeleri, uluslararası ticareti bir adım öteye taşıdı. Dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından birisi olan EVTEKS 2017’ye 120 ülkeden 150 binin üzerinde ziyaretçi katıldı.

Yaklaşık 2 binin üzerinde yerli ve yabancı marka katıldığı fuarda, 2 bine yakın ofis ile hizmet veren Bursa’nın tekstil ve ticaret merkezi BUTTİM de 23 firma ile yerini aldı. Yeni göreve gelen ve enerjik bir başlangıç yapan BUTTİM Yönetim Kurulu da, BUTTİM’lileri yalnız bırakmayarak, fuara katılan firmaların standlarını ziyaret etti.

EVTEKS 2017’de BUTTİM olarak yoğun bir katılım sağlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tiryaki, “Dünyada ilk ikide yer alan bir sektör fuarı. Bizler de Bursa’nın tekstil ve ticaret merkeziyiz. Bu anlamda fuarda 23 firma ile bulunmak bizim için gurur verici. EVTEKS’in her yıl global sektör profesyonelleri tarafından heyecanla takip edilen bir fuar olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda, Türk ev tekstili sanayicileri, uluslararası sektör üreticilerinin ihracatına katkı sağlaması açısından da önemli. Biz de BUTTİM olarak firmalarımızın ticaretinin ve ihracatının artması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Tekstil sektörünün ihracat kilogram fiyatına bakıldığında katma değerli bir sektör olduğunu hatırlatan Tiryaki, “BUTTİM’de yer alan firmalarımız da katma değeri yüksek tekstil ürünlerinin üretimini ve satışını yapıyor. Aynı zamanda Bursa Ticaret ve sanayi Odası’nın destekleri ile başladığımız ticari alım heyetleri ile de yeni pazarlara açılmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Evteks 2017'ye katılan BUTTİM firmaları

1.​ A.S.T Topdağı Tekstil

2.​ Ahmet Sabuncular

3.​ Aybala Tekstil

4.​ Aydın Kazan Tek.

5.​ Bayhas Tekstil

6.​ Baylanlar Tekstil

7.​ Byl Tekstil

8.​ Celal Ateş Tekstil

9.​ Çelikalp Tekstil

10.​ Damasko Dokuma

11.​ Efe Buray Tekstil Tekstil

12.​ Epengle Tekstil

13.​ Güngörler Tekstil

14.​ Harput Tekstil

15.​ İsbay Teks.

16.​ Köksal Brode Tekstil

17.​ Melike Tekstil

18.​ Olabi Home Tekstil

19.​ Reisoğlu İplik Mens.

20.​ Reisoğlu Dış Tic.

21.​ Rekor Dokumacılık

22.​ Tamam Mensucat

23.​ Yücel Mens.San.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER