Medikal Park Bursa Hastanesi Engelliler Meclisi ile bir araya geldi

VM Medical Park Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Uzm. Dr. Emre Lakşe Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri ile bir araya gelerek tavsiyelerde bulundu.

Medikal Park Bursa Hastanesi Engelliler Meclisi ile bir araya geldi

VM Medical Park Bursa Hastanesi ile Kent Konseyi Engelliler Meclisinin ortaklaşa sürdürdüğü ve iki yıldır devam eden seminerler serisi “Fizik Tedavideki Yeni Yaklaşımlar” başlığı altında Merinos Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

VM Medical Park Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Uzm. Dr. Emre Lakşe, “Fizik Tedavideki Yeni Yaklaşımlar” adlı bir sunum yaparak bilgilendirmelerde bulundu. Lakşe yaptığı konuşmada “Kas-iskelet sistemindeki rahatsızlıkları azaltmak istiyorsak, eklemleri ve kaslarımızı kuvvetlendirici egzersizleri genç yaştan itibaren yapmalıyız. Onun yanı sıra beslenmemize dikkat etmeli, yağ tüketimini azaltıp, kalsiyum ve D vitamini desteklerini arttırmamız gerekiyor. Güneşlenme ve D vitamini alımı bayanlarda daha önemli" dedi.

Etkinlik hakkında bilgi veren VM Medikal Park Bursa Hastanesi Genel Müdürü Metin Arslan kurum olarak engelli bireylerin yaşamış olduğu bedensel rahatsızlıklara çözüm üretmek ve tedavilerindeki yeni yaklaşımları aktarmak üzere her ay düzenlenen seminerler ile engelli bireylerin hayatlarına artı değer katmayı hedeflediklerini belirtti. Seminerler dizisine devam edeceklerini hatırlatan Arslan, Medical Park Hastaneler grubu olarak toplum sağlığı ve kamu yararını gözeterek çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327