Bursa'da öğretmene darp! Öfkeli veli okulu basıp...

Bursa’da bir öğretmen, okulda uyardığı öğrencinin velisi tarafından dövülerek hastanelik edildi.

Bursa'da öğretmene darp! Öfkeli veli okulu basıp...

6 gün iş görmez raporu verilen öğretmene destek için toplanan Eğitim Bir-Sen üyeleri okulda basın açıklaması yaparak, saldırıyı kınadı.
Olay 2 gün önce merkez Nilüfer ilçesindeki Görükle Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde meydana geldi. İddialara göre söz konusu okulun öğretmenlerinden Kudret Şahin, sınıfta ödevini yapmayıp, disiplinsiz davranan birkaç öğrenciyi uyardı. Uyarılan bir kız öğrenci durumu ailesine anlatınca ortalık karıştı. Öğrencinin eniştesi olduğu iddia edilen şüpheli, okulu basıp öğretmen Kudret Şahin'i darp etti. Hastaneye kaldırılan öğretmenin burun kemiğinde kırık oluştu. Öğretmene 6 gün iş göremez raporu verilirken şüpheli veli hakkında ise soruşturma başlatıldı.
Bugün okulun önünde toplanan Eğitim Bir-Sen üyeleri, saldırıyı kınayarak, 'Öğretmenime dokunma' dedi. Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Sarıgül, “Öğretmen bir gün öncesinden öğrencilerinden bazılarını ödevlerini yapmadıkları için uyarmış. Uyarılan bu öğrencilerden biri de velisini yanlış bilgilendirince iki kişi okula gelip nöbette olan öğretmenimizi darp etmiştir. Hastaneye kaldırılacak kadar ileri dereceye varan bir saldırıyı kınıyoruz. Öğretmenimizin burun kemiği kırılmıştır ve 6 gün iş göremez raporu almıştır” diye konuştu.
Öğretmene yönelik saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade eden Başkan Sarıgül, konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını vurguladı.Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327