Bursa'da sağlık çalışanları bayramı eyleme çevirdi!

Bursa Dörtçelik Çocuk hastanesi Sağlık Sen üyesi sağlık çalışanları, yıpranma payı ve ek ödemelerin emekliliğe yansımamasını protesto etti.

Bursa'da sağlık çalışanları bayramı eyleme çevirdi!

Sağlık çalışanları, müjde edilen nöbet ücretleri, yıpranma payı ve ek ödemelerin emekliliğe yansıması gibi düzenlemelerin hayata geçmediği gerekçesiyle 14 Mart Tıp Bayramını eyleme çevirdi.
 Sağlık-Sen adına açıklama yapan Bursa Şube Başkanı Gökhan Yünkül, "Sağlık çalışanlarının umutla beklediği, yıpranma payı, ek ödemelerin emekliliğe yansıması gibi hususlarda yapılan açıklamalar ve değinilmeyen lisans tamamlama ve kreş hakkı gibi konular nedeniyle 14 Mart Tıp Bayramında hayal kırıklığı yaşıyoruz. Bize müjde olarak açıklanan nöbet ücretlerinde yüzde 50 oranında artışı, çalışanlar olarak memnuniyetle karşılıyoruz. Nöbet ücretleri dışında sağlık çalışanları olarak, uzun yıllardır mücadelesini verdiğimiz yıpranma payı ve ek ödemelerinin emekliliğe yansıması konularında ise Sağlık Bakanlığı yetkililerinin bizleri yanılttığı ortadadır. Sağlık-Sen olarak, taleplerimizin olduğu kadar verilen sözlerin hayata geçmesi konusunun da takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bizler Sağlık Sen üyeleri olarak işimize sahip çıktığımız ve işimizi bırakmadığımız gibi, hedefe ulaşana dek bu işin peşini de asla bırakmayacağız" dedi.Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2015, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327