Bursa'da yakalanmıştı... İstanbul polisinde mafya hesaplaşması alarmı!

İstanbul Şişli'de, Vedat Şahin'in öldürüldüğü silahlı saldırıya karıştığı iddiasıyla Bursa'da yakalanarak İstanbul'a getirilen şüpheli, olası bir saldırıya karşı yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Bursa'da yakalanmıştı... İstanbul polisinde mafya hesaplaşması alarmı!
Bursa'da yakalandıktan sonra gece İstanbul'a getirilen İlhan Kurt'un, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlandı. Kurt, Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne bağlı polislerin korumasında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Şüpheli doktor kontrolünden geçirilirken, olası bir saldırıya karşı özel harekat polisleri hastane kapısında ve çevresinde uzun namlulu silahlarla güvenlik önlemi aldı.
Kurt, doktor kontrolünden geçirildikten sonra Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na götürüldü. Nişantaşı Vali Konağı Caddesi'nde, 24 Aralık'ta Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin ve iki korumasına, uzun namlulu silahla ateş açılmıştı. Saldırıda Vedat Şahin ile korumalardan Ferdi Topal olay yerinde hayatını kaybetmiş, Evren Aydın ise yaralanmıştı. Olaya karıştığı iddiasıyla aranan Kurt, Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Bursa'daki evinde yakalanarak gece İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne teslim edilmişti.
HÜRRİYET
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2015, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327