Bursalı dağcılar yaban hayvanlarını unutmadı!

Uludağ’da kar kalınlığı 1 metre 15 santimetreyi bulurken, zirveye çıkan dağcılar yaban hayvanlarını unutmadı. Timsahlar Trekking Grubu üyeleri doğa yürüyüşü için çıktıkları Uludağ’da karla kaplı ormana yiyecek bıraktı. Uludağ’da kar kalınlığı 1 metre 15 santimetreyi bulurken, zirveye çıkan dağcılar yaban hayvanlarını unutmadı. Timsahlar Trekking Grubu üyeleri doğa yürüyüşü için çıktıkları Uludağ’da karla kaplı ormana yiyecek bıraktı.

Bursalı dağcılar yaban hayvanlarını unutmadı!

Türkiye’nin en önemli doğa ve kış turizm merkezlerinden olan Uludağ’a çıkan dağcılar 1 metreyi aşan karda yürüyüş yaparken kar nedeniyle yiyecek sıkıntısı çeken yaban hayvanları için sırtlarında taşıyarak getirdikleri tavukları parçalayarak ormana bıraktı.
Sarıalan’dan Bursa merkeze 15 kilometre yürüyen dağcılar adına konuşan İbrahim Güngör, “Doğanın güzelliklerini paylaşıyoruz ama bu dağın esas sahipleri hayvanlar var. Bu zorlu kış şartlarında yiyecek bulma noktasında biraz zorluk çekiyorlar. Biz de Timsahlar Trekking Grubu olarak bugünkü etkinliğimizde onlara tavuk getirdik” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2016, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327