Bursa'nın en akıllı kamu binası olacak!

Bursa'da Osmangazi Belediyesi örnek bir projeyi daha hizmete sokuyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yapımı tamamlanan binada incelemelerde bulunurken, açıklamalar yaptı.

Bursa'nın en akıllı kamu binası olacak!
Osmangazi Belediyesi tarafından inşa edilen Soğanlı Kültür Merkezi, Bursa’nın kamu eliyle yapılmış en akıllı binası olacak. Toplam 8 bin metrekare inşaat alanına sahip merkezde otomasyon tertibatı için 80 bin metreden fazla kablo döşendi. Yangın, havalandırma, güvenlik, aydınlatma, bina işletim sistemleri gibi tamamı merkezi sistemle kontrol edilecek olan Soğanlı Kültür Merkezi&nde incelemelerde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Soğanlı Kültür Merkezi, bugün özel sektör eliyle yapılmış birçok binadan teknolojik manada çok daha üstün bir yapı. Isıtmadan soğutmasına, güvenlik ve işletim sistemine kadar her şeyi tek bir merkezden yönetilecek binada, otomasyon için 80 bin metreden fazla kablo döşendi” dedi.

Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Geçen dönem otopark, pazar yeri, kültür merkezleri ve hizmet binaları inşa ettik. Şu anda içinde bulunduğumuz Soğanlı Kültür Merkezi’nin de yapımı tamamlandı. Son kontrolleri yapılıyor. Bursa akıllı bir sosyo-kültürel merkeze kavuşacak” diye konuştu.

Binayı gezerek firma yetkilileri ve projenin takibini yürüten teknik ekipten bilgi alan Başkan Dündar, “Her şeyiyle örnek bir proje. KamuNun vatandaşa çok yönlü hizmet verecek akıllı binalar Merkezin alt katında bir aşevimiz bulunacak. Bunun dışında gıda, erzak, giyim yardımlarının koordine edileceği birimler ile OSMEK kurslarımız için yerler ayrıldı. Merkezimizde fitness salonumuz bulunacak. Değişik toplantılara ev sahipliği yapacak fuaye alanımız, bu yönüyle de bir eksikliği tamamlamış olacak” dedi.


Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2015, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327