Bursa’nın Tarihi Cadde Ve Sokaklarına Makyaj

Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın tarihi cadde ve sokaklarını modern bir görünüme kavuşturuyor.Osmangazi Belediyesi’nce Ulucami Caddesi ve Tophane’deki 9. Ara Sokak’ta yürütülen zemin yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı. Ulucami...

Bursa’nın Tarihi Cadde Ve Sokaklarına Makyaj
Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın tarihi cadde ve sokaklarını modern bir görünüme kavuşturuyor.
Osmangazi Belediyesi’nce Ulucami Caddesi ve Tophane’deki 9. Ara Sokak’ta yürütülen zemin yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı. Ulucami Caddesi’ni eski ihtişamlı günlerine kavuşturmak için zemin yenileme, cephe sağlıklaştırma ve üst örtü çalışmaları hummalı şekilde devam ederken, zemin yenileme işi tamamlanma aşamasına geldi. Küçük bir alanda devam eden çalışmaların bitmesiyle birlikte caddenin çehresi tamamen değişecek.
Bursa’nın en eski sokaklarından biri olan Tophane’deki 9. Ara Sokak’ta da zamanın şartlarına göre yapılan ve sokağın tarihi dokusuna uymayan zeminin taşları söküldü ve yerine tamburlu granit küp taşlar döşendi. Sokağın büyük bölümünün zemini yenilenirken, sadece küçük bir kısmında çalışmalara devam ediliyor. Osmanlı döneminde at arabalarına uygun olarak yapıldığı için günümüzde insanların yürürken zorlanmasına sebep olan taşların yerine döşenen tamburlu granit taşlar, mahalle sakinlerini memnun etti. Vatandaşlar çalışmaların sokağa bir canlılık kazandırdığını ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327