Bursaspor'a akaryakıt istasyonu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yeşil Beyazlı kulübe kalıcı gelir getirmek amacıyla akaryakıt istasyonu olarak kullanılması için bir arazi tahsis etti.

Bursaspor'a akaryakıt istasyonu

Bursaspor’a kalıcı gelir sağlanması gayesiyle alınan karar Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görüşüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin başkanlık ettiği oturumda, Yakın Çevre Yolu’nun Soğanlı bölgesinde olan ve daha önce 1/5000’lik nazım imar planı içerisinde kalan arazi, 1/1000’lik uygulama imar planına alınarak Bursaspor’un burayı akaryakıt istasyonu olarak işletmesinin önündeki engeller kaldırıldı. Planlarda daha önce rekreasyon alanı olarak görülen alanın ticaret alanına dönüştürülmesine tepki gösteren Osmangazi Belediye Meclisi'nin CHP'li üyeleri Recep Çohan ve Gamze Kayabaş ret oyu verdi. Diğer CHP'li üyeler, AK Parti, MHP ve DP gruplarının evet oyuyla karar oy çokluğu ile kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, alınan kararın Bursa’nın en önemli tanıtım ayağı Bursaspor’a ciddi katkı sağlayacağını söyledi. Verdikleri destek için AK Parti, MHP ve DP gruplarına teşekkür eden Başkan Altepe, “Bursa ve Bursaspor taraftarları olarak zaten yapmamız gereken de bu. Aldığımız kararın başta Bursaspor ve Bursa olmak üzere bütün belediyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327