Büyükerşen “sarı Bisiklet” Etkinliğinde Pedal Çevirdi

ETİ’nin sponsorluğunda Eskişehir’de gerçekleştirilen en büyük katılımlı bisiklet etkinliğinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen 7 kilometrelik parkuru vatandaşlarla birlikte tamamladı. Büyükerşen, Eskişehir’in...

Büyükerşen “sarı Bisiklet” Etkinliğinde Pedal Çevirdi
ETİ’nin sponsorluğunda Eskişehir’de gerçekleştirilen en büyük katılımlı bisiklet etkinliğinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen 7 kilometrelik parkuru vatandaşlarla birlikte tamamladı. Büyükerşen, Eskişehir’in eskiden olduğu gibi bisiklet şehri olmasını istediklerini söyledi.
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, ETİ’nin sponsorluğunu üstlendiği ‘Sarı Bisiklet’ etkinliği kapsamında 7 kilometre boyunca pedal çevirdi. Sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin gerekliliği konusunda farkındalık oluşturmak ve bisiklet kullanımını teşvik etmeye yönelik etkinliğe bin 200 Eskişehirli katıldı. Espark açık otoparkına kurulan 3 bin metrekarelik alanında bisiklet festivaline katılan Eskişehirliler, 7 kilometrelik şehir içi parkuru tamamlamak için sabahın erken saatlerinde sıraya girdiler. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, etkinlik öncesi festival alanını gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Büyükerşen, özellikle 9 kişinin birlikte kullandığı gezersiklet ve fayton tipi üç tekerlekli bisikletle ilgilendi. 5 numaralı bisikletle başlangıç çizgisine gelen Büyükerşen, korna ile verilen startla vatandaşlarla birlikte pedal bastı. 7 kilometrelik süren etap sonunda bitiş noktasına gelen Büyükerşen, Eskişehirlilerin fotoğraf çektirme ve selfie yapma isteklerini kırmadı.
Bisiklet sürmeyi teşvik ettiği için etkinliği düzenleyenlere teşekkür eden Büyükerşen, şöyle konuştu:
“Biz Eskişehir’de insanların daha çok bisiklet kullanmasını istiyoruz. Fakat trafiğin yönetiminin belediyelerde olmaması nedeniyle bisikletle ilgili uygulamalarımız engellerle karşılaşıyor. Araç kullananların bisiklet sürücülerine biraz daha saygılı olması gerekiyor.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327