Büyükşehir Belediyesi Kenti Nakış Gibi İşliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezi, ilçe, belde ve köylerde yaptığı çalışmalarla Mersin, her geçen gün daha güzelleşiyor.Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın ‘Mersin Yeşile Doyacak’ sloganıyla...

Büyükşehir Belediyesi Kenti Nakış Gibi İşliyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezi, ilçe, belde ve köylerde yaptığı çalışmalarla Mersin, her geçen gün daha güzelleşiyor.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın ‘Mersin Yeşile Doyacak’ sloganıyla başlattığı çalışmalar kapsamında, Çamlıyayla’dan, Anamur’a, Mezitli’den, Huzurkent’e, Çay‘dan Çileğe, Gözne’den Ayvagediği’ne kentin dört bir tarafında hizmet seferberliği başlatıldı. Yeşil alanların arttırılması ve korunması temelinde yürütülen çalışmalarda, caddelerdeki orta refüj ve göbekler peyzaj sanatının incelikleriyle adeta nakış gibi işlenirken, park ve bahçeler mevsimlik çiçeklerle bezenerek vatandaşların gönlüne ve gözüne hitap eden bir görünüm kazanıyor. Mersin’in ve Mersin’de yaşayanların, hizmetin en güzeline layık olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Mersin’i çarpık ve plansız kentleşmeden kaynaklı beton manzaralı görünümden kurtarmaya kararlıyız. Mersinimizi çağdaş ve modern bir şehir yaparken, doğanın korunması ve yeşil alanların artırılmasını esas alan bir anlayış temelinde çalışmalar yapıyoruz. Denizi, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleriyle Akdeniz’in bu güzide kenti Mersin’i hak ettiği noktaya taşımakta kararlıyız. Doğayla barışık, insanların yüzünün güldüğü, kardeşçe bir arada yaşadığı, sağlıklı ve mutlu nesillerin yetiştiği bir Mersin, bu makamlarda bulunuşumuzun asıl nedenidir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327