Büyükşehir Belediyesi Yeni Mahallelerdeki Mimari Projelere Destek Verecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi, köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde ilçe belediyelerinin talep etmeleri halinde, ticari amaç taşımayan mimari projelere destek verecek.Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’ndan...

Büyükşehir Belediyesi Yeni Mahallelerdeki Mimari Projelere Destek Verecek
Mersin Büyükşehir Belediyesi, köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde ilçe belediyelerinin talep etmeleri halinde, ticari amaç taşımayan mimari projelere destek verecek.
Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’ndan yaptığı açıklamada, 6360 sayılı yasanın 13. maddesi gereğince, ilçe belediyelerinin talep etmeleri halinde, büyükşehir belediyelerinin, mahalle statüsüne geçen köylerde yapılacak ticari amaç taşımayan yapılar için yürürlükteki imar mevzuatı doğrultusunda yörenin geleneksel, kültürel ve mimari özelliklerine uygun tip mimari projeler yapabileceği ve yaptırabileceği bildirildi. Mimari projenin uygulanacağı alan sınırının belirlenmesinde ilgili ilçe belediyelerinin yetkili olduğu belirtilen açıklamada, mimari projeler doğrultusunda ilgili belediye tarafından, gerekli mühendislik projelerinin yapılabileceği ya da yaptırılabileceği ifade edildi. Açıklamada ayrıca, ilgili belediye tarafından başvuru sahiplerine ücretsiz verilecek ve uygulaması denetlenecek olan bu projelerin, yapılacak inşaatlarda özel proje uygulanmak istenmesi durumunda ise yürürlükteki mevzuat uyarınca ilçe belediyesi tarafından onaylanacağı kaydedildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327