Büyükşehir ilçelerin ulaşımı için harekete geçti!

Özel sektörün taşımacılık hizmeti konusunda oldukça şikayet alan Burulaş Yetkilileri, ilçelere de otobüs seferlerine başlama kararı aldı.

Büyükşehir ilçelerin ulaşımı için harekete geçti!
Burulaş yetkilileri, özel sektörün hizmeti konusunda vatandaştan çok şikayet geldiğini, bunların düzelmediğini önümüzdeki bir iki ay içerisinde İnegöl, Mustafakemalpaşa, Karacabey ve Gemlik'e belediye otobüsü kaldırılacağını söylediler.

Büyükşehir Belediyesi, büyük ilçelerdeki vatandaşlardan özel sektör firmalarıyla ilgili gelen, "zamanında kalkmama, eski araçlarla hizmet verme, düzenli çalışmama" gibi şikayetleri değerlendirdi. Özel firmalara verilen sürede bir gelişme kaydedilmedi.

Bunun üzerine Burulaş, yeni otobüsler satın alarak Mustafakemalpaşa, Karacabey, İnegöl ve Gemlik'e sefer yapacak. İlçelerden seferler metro duarklarının olduğu Küçüksanayi ve Kestel bölgeleri ile Merinos'a noktasına yapılacak. Gemlik'ten otobüs seferleri ise T2 tramvay hattının tamamlanmasıyla Demirtaş Organize Sanayi ve Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne kadar olacak.

Burulaş yetkilileri, yeni otobüsler alınarak seferlerin başlayacağını vatandaşa müjdelerken, dağ ilçelerinde de toplu taşımaya düzen getirilmek için bazı hatların birleştirildiğini ifade ettiler.


Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet koç
mehmet koç - 4 yıl Önce

amitler toki otobüslerin sarı beyaz olmasını istiyoruz çok sıkıntı yaşıyoruz

SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327