Büyükşehir İle Tema’dan Kandıra’ya 200 Fidan

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Tema Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği ortaklığında gerçekleştirilen etkinlik ile Kandıra’daki Sokak Hayvanları Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin çevresine 200 fidan dikildi.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi...

Büyükşehir İle Tema’dan Kandıra’ya 200 Fidan
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Tema Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği ortaklığında gerçekleştirilen etkinlik ile Kandıra’daki Sokak Hayvanları Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin çevresine 200 fidan dikildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Kocaeli Tema Vakfı İl Temsilciliği ortaklığında, Kandıra’daki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ‘’Hayvanımı seviyorum, doğayı ağaçlandırıyorum’’ etkinliği düzenlendi.
Etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Osman Poyraz, TEMA Vakfı Kocaeli Temsilci Yardımcısı İbrahim Bayram, Gölcük Hayvan Hakları Aktivistleri Derneği Başkanı Gülçin Taşkın, Gölcük İlçe Gönüllü Sorumlusu Melahat Aşıkoğlu, Gölcük İlçe Gönüllü Sorumlu Yardımcısı Şevkiye Uğur, Kandıra İlçe Gönüllü Sorumlusu Ali Aslan, Derince Çenesuyu İlkokulu, Derince Çenesuyu Ortaokulu, Kandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gölcük Uğur Mumcu İlköğretim Okulu öğrencileri, çok sayıda veli ve gönüllüler ile birlikte 250 kişi katıldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Tema Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği ortaklığında gerçekleştirilen programda öğrenciler kendi yetiştirdikleri fidanları toprak ile buluşturdular. Oldukça renkli geçen etkinlikte öğrenciler tarafından geçen yıl Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı’na ait Kullar fidanlığında ekilen tohumların büyüyen fidanlar, Tema Vakfı gönüllüsü öğrencileri tarafından dikildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Tema Vakfı İl Temsilciliği tarafından organize edilen etkinlik kapsamında öğrenciler sokak hayvanları hakkında bilgi aldı. Gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere veteriner hekim eşliğinde rehabilitasyon merkezlerinin gezdirildiği programda ayrıca sokak hayvanlarını tanıma ile ilgili bir sunum da gerçekleştirildi. Hayvanları daha yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler oldukça eğlenceli zaman geçirdiler.
Etkinlik kapsamında öğrenciler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sokak hayvanlarına verilmek üzere kuru mamayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Osman Poyraz’a takdim etti. Öğrencilerin hediyesini alan Poyraz, ‘’Bu dünyada yaşayan canlılar olarak birbirini tamamlayan bir bütünün parçasıyız. Sizler çok önemli ve güzel bir iş yapıyorsunuz. Hepiniz ile gurur duyuyor ve gönülden kutluyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327