Büyükşehir Meclisi 13 Ekim Pazartesi Günü Toplanıyor

13 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilecek Sakarya Büyükşehir Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı’nda daha önce çalışmalarına başlanan köprü geçişli yeni arterin yanı sıra Uluslararası Botanik Merkezi projesini de içeren 39 gündem...

Büyükşehir Meclisi 13 Ekim Pazartesi Günü Toplanıyor
13 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilecek Sakarya Büyükşehir Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı’nda daha önce çalışmalarına başlanan köprü geçişli yeni arterin yanı sıra Uluslararası Botanik Merkezi projesini de içeren 39 gündem maddesi görüşülecek. Toplantı saat 14.00’da başlayacak.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 13 Ekim Pazartesi günü, saat 14.00’da Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlığında 39 gündem maddesi karara bağlanacak. Komisyon raporları, Büyükşehir Belediyesi 2015 - 2019 Mali Yılı Stratejik Planı ve 2015 Mali Yılı Performans Programı’nın değerlendirileceği toplantıda ayrıca Erenler’de inşa edilecek köprü geçişli yeni duble yol ve Arifiye’de hayata geçirilecek Uluslararası Botanik Merkezi projeleri de görüşülecek.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile gerçekleştirdiği toplantının ardından müjdelediği yeni arterde proje çalışmaları devam ediyor. Yeni Camii Bulvarı’nın sonunda, Yeni Stadyum arazisi ve Sakaryapark arasındaki bölgede inşa edilecek yeni bulvar 30 - 40 metre genişliğinde ve 4 bin 500 metre uzunluğunda olacak. Yeni Camii Bulvarı’nın sonundan Taşlık Mahallesi’ne geçiş sağlayacak bir de köprünün inşa edileceği proje için hazırlanan Uygulama İmar Planı, Ekim Meclisi’nde görüşülecek.
Ekim Meclis Toplantısı kapsamında yeni bir projenin daha startı verilecek. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yeni dönem projeleri arasında yer alan Uluslararası Botanik Merkezi’nde çalışmalar başlatılacak. Arifiye Arifbey ve Serdivan Beşköprü Mahalleleri’nde yaklaşık 350 bin dönüm arazi üzerinde hayat bulacak projede süs bitkiciliğinin en güzel örneklerinin yer alacağı seralar ve bu ürünlerin sergileneceği doğal mekânlar inşa edilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327