Büyükşehir’den Camilere Temizlik Hizmeti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep’teki camilerde temizlik kampanyası başlattı.Büyükşehir Belediyesi, şehir genelindeki camilerdeki din görevlilerinde gelen talepler doğrultusunda camilerin temizliği için özel bir ekip oluşturdu.Belediye,...

Büyükşehir’den Camilere Temizlik Hizmeti
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep’teki camilerde temizlik kampanyası başlattı.
Büyükşehir Belediyesi, şehir genelindeki camilerdeki din görevlilerinde gelen talepler doğrultusunda camilerin temizliği için özel bir ekip oluşturdu.
Belediye, 2 ayrı araç ve ekiple camilerin halılarını süpürüyor, mihrap, minder, vaaz kürsüsü, kütüphane, müezzin mahfili gibi bölümlerin tozunu alarak temizliğini yapıyor. Tüm ilçelerin camilerini de kapsayarak temizleyecek olan ekip, Gaziantep sınırları içindeki camilerin genelini temizlemeyi hedefliyor.
Camilerin tuvalet ve bahçelerinin temizliğini de yapan ekip, bu çalışmalarında elektrikli süpürge, halı yıkama makinesi ve 15 personel kullanıyor.
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, cami görevlilerinden gelen taleplerin sıraya konularak her gün farklı camilere temizlik için görevlendirme yapıldığın belirtti. Camilerin günlük kullanımda olan toplu ibadet mekanları oldukları için belirli zamanlarda temizliklerinin yapılması gerektiğini belirten yetkililer, bu doğrultuda din görevlilerinden gelen temizlik talebinin olumlu karşılandığı ve bir kampanya başlatıldığı açıklandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327