Büyükşehir’den İki Şampiyonluk

Konya Belediye Spor Kulübü yüzme ve bisiklet yarışlarında Türkiye şampiyonu oldu.Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 200 metre serbest kategorisinde birinci olan Erkam Osmanlı ve Genç Erkeklerde 96 km yarışlarında birinci olan...

Büyükşehir’den İki Şampiyonluk
Konya Belediye Spor Kulübü yüzme ve bisiklet yarışlarında Türkiye şampiyonu oldu.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 200 metre serbest kategorisinde birinci olan Erkam Osmanlı ve Genç Erkeklerde 96 km yarışlarında birinci olan Mertcan Kahraman’ı ile bisiklet ve yüzme takımlarını kutladı.
Türkiye Yüzme Federasyonu’nun 2014 yılı faaliyet programında 5-7 Eylül 2014 tarihleri arasında Adana’da yapılan Kulüpler Arası Anadolu Kupası Türkiye Şampiyonası’na katılan Erkam Osmanlı, 23 ilden yaklaşık 450 sporcunun katıldığı yarışlarda 200 metre serbestte Türkiye şampiyonu oldu. Zorlu şampiyonada Osmanlı’nın şampiyonluk elde ettiği müsabakalarda Konya Belediye Spor Kulübü de takım halinde ikinci oldu. Yarışlarda Sercan Karakuyu 100 metre sırt üstü kategorisinde Türkiye ikincisi, 50 metre kelebekte Türkiye üçüncüsü, Batuhan Cihan 200 metre sırt üstü kategorisinde Türkiye üçüncüsü, Sami Yavuz 200 metre serbestte Türkiye üçüncüsü, Takımlar Bayrak Yarışlarında 4x100 serbestte üçüncü, 4x100 karışıkta yine üçüncü oldu.
Konya Belediye Spor Kulübü, Bisiklet Federasyonu’nun İzmir Çiğli’de düzenlediği Çiğli Yol Yarışlarında da birinci çıkardı. 7 ayrı kategoride 286 sporcunun yarıştığı zorlu müsabakada Genç Erkeklerde 96 km yol yarışı 2 saat 40 dakika 58 saniyelik dereceyle tamamlayan Konya Belediye Spor Kulübü’nden Mertcan Kahraman birinci olurken, 38 km kriteryum parkurunu Vedat Koç Genç Erkekler kategorisinde ikinci olarak tamamladı. İki gün süren zorlu müsabakalarda Konya Belediye Spor Kulübü Bisiklet Takımı, genel klasmanda üçüncü olarak yarışları tamamladı. Mertcan Kahraman genel klasmanda da birincilik aldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330