Büyükşehir’den Köylere Belediye Otobüsü Hizmeti

6360 sayılı yasa ile sınırları genişleyen büyükşehirlerin köylere verdiği hizmetler vatandaşları memnun ediyor. Gaziantep’in merkez ve taşra ilçelere bağlı köylerine başlattığı otobüs seferleri köyde ikamet eden vatandaşları sevindiriyor.Gaziantep...

Büyükşehir’den Köylere Belediye Otobüsü Hizmeti
6360 sayılı yasa ile sınırları genişleyen büyükşehirlerin köylere verdiği hizmetler vatandaşları memnun ediyor. Gaziantep’in merkez ve taşra ilçelere bağlı köylerine başlattığı otobüs seferleri köyde ikamet eden vatandaşları sevindiriyor.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı Otobüs İşletmesi Şube Müdürlüğü’nün başlattığı otobüs seferlerinde; Gaziantep merkeze bağlı mahalle (köy) ve ilçelere bağlı 112 köye günü birlik belediye otobüsleri seferleri düzenleniyor.
18 otobüs ile 18 hatta cumartesi-pazar günleri dahil haftanın tüm günleri çalışan belediye otobüsleri sabah 05.30’da Gaziantep’te İstasyon Meydanı’ndan hareket ediyor. 70, 80, 90 dakika gibi seferlerle köylere hizmet veren otobüsler, köyde oturan vatandaşların mağduriyetini de gideriyor.
Vatandaşlar otobüslere Kart27 ile binebiliyorlar. Yolcular, bu otobüslere kırsal ücret olan 2,5 TL ücret ödüyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327