Büyükşehir’den Yenişehir’e yatırım zinciri!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir’deki yedi mahallenin bağlantı yollarının açılışı yapıldı ve Dereköy Camii’nin restorasyonu ilk harç dökülerek başlatıldı. 

Büyükşehir’den Yenişehir’e yatırım zinciri!

Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir’de yedi mahallenin daha kolay ulaşımını sağlayacak olan bağlantı yolları ulaşıma açıldı. Karacaali Mahalle Meydanı’nda yapılan yedi mahallenin bağlantı yollarının toplu açılış töreni Yenişehirlilerden de büyük ilgi gördü. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, özellikle ilçelerde yolların çok önemli olduğunu belirterek, Yenişehir’de uzun zamandır beklenen bir hizmeti kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


Altepe, önceki dönemlerde yapılamayan ve Yenişehir Belediyesi’nin tek başına yıllarca yapamayacağı yatırımların bu dönemde yapıldığını belirterek, “Bu dönem hizmet dönemi. Yenişehir’e hizmet yağmaya devam edecek. Kırsalda ilçelerimizin desteklenmesi konusunda tüm çalışmaları yapıyoruz, sulama hatlarından göletlere, çarşıdaki restorasyondan Yenişehir kapalı pazar yerine kadar pek çok önemli ve güzel proje Büyükşehir ile birlikte gerçekleştiriliyor. Tarihi eserler de proje kapsamında gerçekleşiyor. Her alanda yatırım yapıyoruz. Bugüne dek yapılamayan herşey bu dönemde yapılıyor” diye konuştu.


Başkan Altepe, “Yenişehir’e Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yapımı devam eden işler, 225 milyon TL’ye ulaştı. Yenişehir’e ne yapsak az. Türkiye gelişiyor, kalkınıyor ve hızla ilerliyor” dedi.
Başkan Altepe, Alaylı, Karacaali, Afşar, Yolören, Uluköy, Fethiye-Koyunhisar ve Menteşe bağlantı yolları olmak üzere toplam 31 kilometreyi bulan yol çalışmasının maliyetinin de yaklaşık 8 milyon TL olduğunu ve bu yollara toplam 100 bin ton kaplama yapıldığını sözlerine ekledi.


Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, ilçeye yatırımlarından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, “Yenişehir, yapılan çalışmalarla çok değişti. Yolların yapılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah Yenişehir’de bu süreç uzun yıllar devam eder” diye konuştu.


Dereköy Camii’nde restorasyon başladı


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, daha sonra Yenişehir’in Dere Mahallesi’nde bulunan tarihi Dereköy Camii restorasyonu ve çevre düzenleme çalışmalarını da ilk harcı dökerek başlattı. Başkan Altepe, “Yenişehir’deki 20 tarihi miras projesi de gerçekleştiriliyor. Dere Mahallesi’nde yaklaşık 130 yıllık tarihi Dereköy Camii eski kimliğine kavuşacak. Vatandaşlardan gelen talep üzerine camide çalışmalarımızı başlattık. Vatandaşlarımız geçici olarak başka camilerde ibadetlerini yapıyorlarmış. Kısa zamanda buradaki restorasyonu tamamlayıp ibadete açmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327