Büyükşehir'e Belçika'dan ziyaret

Ticari görüşmelerde bulunmak üzere Bursa’ya gelen Belçika Flaman Bölgesi iş adamları ve ataşe heyeti, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Büyükşehir'e Belçika'dan ziyaret
Heykel’deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen görüşmede, konuk heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Başkanvekili Abdullah Karadağ ağırladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarete TBMM Bursa Milletvekili Tülin Erkal Kara, Belçika’nın İstanbul Başkonsolosu Henri Vantieghem, Flaman Bölgesi Ticaret Ataşesi Raphael Pauwels, Flaman Bölgesi Türkiye Sorumlusu Karin De Vleeschouwer ve Sofiteks firma yetkilileri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdullah Karadağ, ticari görüşmelerin resmi görüşmeleri de tetiklediğini, ülkeler ve toplumlar arasında dostluk ilişkilerinin bu tarz ilişkilerle başladığını söyledi. Belçikalı heyetten iki ülke arasındaki ticari işbirliğini geliştirmeleri ve dostluğu artırmaları dileğinde bulunan Başkanvekili Karadağ, Bursa’nın sanayi ve stratejik potansiyeli hakkında misafirlerini bilgilendirdi.

Belçika Flaman Bölgesi iş adamları ve ataşe heyeti, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası(BTSO) ile Flaman Bölgesi Ticaret ve Yatırım Ajansı işbirliğiyle, var olan ekonomik bağların daha da güçlenmesi ve Bursalı işadamlarının Belçika pazarına daha rahat açılması yönünde Bursa’ya geldi. 
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327