Çakir’dan Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, belediyenin iddia edildiği gibi 400 milyon değil, 250 milyon TL civarında borcu bulunduğunu bildirdi.Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ve parti yöneticileri,...

Çakir’dan Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, belediyenin iddia edildiği gibi 400 milyon değil, 250 milyon TL civarında borcu bulunduğunu bildirdi.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ve parti yöneticileri, Malatya Gazete ve Televizyoncular Cemiyeti’ne, ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdi.
Ziyarette konuşan ve basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a, önce Haziran sonra Kasım’da hizmete sunulacağı açıklanan trambus toplu taşıma sisteminin son durumu soruldu. Çakır, “Özellikle trafiğin az olduğu gece test sürüşleri devam ediyor. Kasım sonu veya Aralık’ta deneme seferleri yapılmaya devam edecek. Kısa zamanda hizmete alacağız” ifadelerini kullandı.
MHP eski İl Başkanı Arif Yıldız’ın belediyenin 400 milyon TL borcu var iddiasına soru üzerine cevap veren Çakır, “110 milyon TL’nin üzerinde MASKİ’ye gelen borç var. Daha önceden toplam 200 milyon borcumuz vardı. 8-10 milyon TL. gibi şirketlere olan borcumuz var. Piyasa borcu 20 milyon TL civarında. İller Bankası ve bankalara olan borcumuz 100 milyonun üzerinde. Dolayısıyla 200 milyon TL’ye yakın borç yükümüz var. Bir de, arıtma tesisinden gelen, 10 yıl sonra ödemesi olduğu için hazineye de arıtma tesisinden 50 milyon TL’ye borcumuz var. Bizim dönemimizde hazineye hiç borçlanmadık“ şeklinde konuştu.
Çakır, Belediyenin 200 milyon ve arıtma tesisinden de 50 milyon TL olmak üzere hazineye borçla birlikte toplam 250 milyon TL civarında borcu bulunduğu belirtildi.
AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ise, Malatya’nın büyükşehir ile birlikte kalıp değiştirdiğine dikkat çekerek, bu konuda başta basın mensupları olmak üzere herkese büyük görevler düştüğünü vurguladı. Tüfienkçi, “Basınla, sivil toplum kuruluşlarıyla, idarecilerle birlik ve beraberlik içerisinde Malatya’yı marka şehir yapmak için hep beraber getirmek istiyoruz” dedi.
Gazete ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit de, “AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi bey haber alma konusunda rahatlıkla ulaşabildik.Başarılı il başkanlığı dönemi geçirmektedir. Trafik başta olmak üzere şehrin sorunları var. Eksikler inşallah önümüzdeki süreç içerisinde giderileceğini ümit ediyoruz. Belediyenin güzel çalışmaları var. Bundan dolayı başkanı kutluyor ve teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327