Çalik, Serbest Bırakılan Öğretmeni Ziyaret Etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Öğretmenimizin Türkmenistan’da yaşamış olduğu bu acı ve üzüntülü olay, Cumhurbaşkanımızın bir kez daha göstermiş olduğu hassasiyetle son bulmuş oldu" dedi.Çalık,...

Çalik, Serbest Bırakılan Öğretmeni Ziyaret Etti
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Öğretmenimizin Türkmenistan’da yaşamış olduğu bu acı ve üzüntülü olay, Cumhurbaşkanımızın bir kez daha göstermiş olduğu hassasiyetle son bulmuş oldu" dedi.
Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkmenistan’daki temaslarının ardından serbest bırakılan Türk öğretmen Hacı Hamdi Hamit Polat ve ailesini ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Çalık, "Türkiye adına çok önemli bir olay. Yaşanan haksızlığın, mağduriyetin giderilmesi çok önemli bir şey. Bununla ilgili olarak Malatya’daki arkadaşlarımız bizle temasa geçtiklerinde Dışişleri Bakanlığı’na konuyu iletmiştik. Müberra Polat, bir kadının nelere kadir olduğunu bu olayda çok net göstermiş vaziyette. Eşin, Sayın Başbakanımız Malatya’ya geldiğinde görüşmek için partiye geldi. Sayın Başbakanımızın ve eşinin özel ilgisi oldu. Başbakanımız bana ’Öznur hanım bununla mutlaka ilgilenin’ talimatını verdi. Sonrasında eşin, biz unuturuz düşüncesiyle gece Muhammet ile beraber çıktığımız yayın programının sonrasında bize ulaştı. Allah razı olsun, iyi ki ulaşmış. Türkmenistan ziyaretinde ’Cumhurbaşkanımızın bunu Türkmenistan Cumhurbaşkanı ile yapacağı görüşmede dile getirmesiyle o mağduriyetin giderilebileceğini’ söyledik. Cumhurbaşkanımız nerede bir mağdur, nerede bir mazlum, hak gasbı varsa onun için mücadele eder. Öğretmenimin de maalesef Türkmenistan’da yaşamış olduğu bu acı ve üzüntülü olay, Cumhurbaşkanımızın bir kez daha göstermiş olduğu hassasiyetle son bulmuş oldu. Babası Muhammed’ine, Muhammed babasına kavuştu" dedi.
Türkmenistan’da yaklaşık 5,5 ay hapiste kalan Malatyalı öğretmen Hacı Hamdi Hamit Polat ise, "Cumhurbaşkanımız kesin büyük bir lider. Onun tartışması bile olmaz. Ondan başkası da beni oradan getiremezdi zaten. Çok minnettarım ailem ve kendi adıma. Cumhurbaşkanımızın ellerinden öpüyorum" ifadelerini kullandı.
Hacı Hamdi Hamit Polat’ın eşi Müberra Polat da, "Eşim ilk andan beri ’Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan beni gelip buradan almazsa ben buradan çıkamam’ diyordu. Cumhurbaşkanı olduktan sonra da aynı şeyi söyledi. Gerçekten dediği de oldu. Beni eşime, çocuklarını da babalarına kavuşturdular. Çok mutluyuz, Allah razı olsun" diye konuştu.
Hacı Hamdi Hamit Polat, Türkmenistan’da Aşkabat Türk İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yaptığı sırada bir öğrenciyi dövdüğü iddiasıyla 20 Mayıs 2014’te tutuklanmış ve 2 yıl hapse mahkum edilmişti. Polat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleri sonucunda Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov tarafından geçtiğimiz günlerde serbest bırakılmıştı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327