Cami Cemaati Sıcak Suya Kavuştu

Ordu’da bir hayırsever cami cemaati için şadırvana güneş enerji sistemi taktırdı.Kabadüz ilçesi Merkez Camisi şadırvanına isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever tarafından taktırılan güneş enerji sistemi ile cemaatin soğuk...

Cami Cemaati Sıcak Suya Kavuştu
Ordu’da bir hayırsever cami cemaati için şadırvana güneş enerji sistemi taktırdı.
Kabadüz ilçesi Merkez Camisi şadırvanına isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever tarafından taktırılan güneş enerji sistemi ile cemaatin soğuk günlerde sıcak suyla abdest alması sağlanıyor.
Kabadüz Müftü Vekili Mustafa Tirkil, Merkez Camisi’ne bir hayırsever tarafından güneş enerji sisteminin taktırıldığını söyledi. Kış aylarının soğuk geçtiğini belirten Tirkil, “İlçemizde kışın aşırı soğuklar yaşanıyor. Bu nedenle bir hayırsever vatandaşımız Merkez Camisi şadırvanına güneş enerji sistemi taktırdı. Artık cami cemaatimiz soğuk günlerde üşümeden daha rahat abdest alacak. Bu hizmetinden dolayı hayırsever kardeşimize gönülden teşekkür ediyorum” dedi.
Cami cemaatlerinden Durmuş Kahraman da, “Daha öncesinde böyle bir uygulamayı hiçbir yerde görmedim. İnşallah ilçemizdeki diğer camilerdeki şadırvanlara da aynı sistem kurulur” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327