Çanakkale Yemekleri Bursa’da Tanıtıldı

Aşçılar Pastacılar Federasyonu ve Bursa Profesyonel Aşçılar Derneği organizasyonuyla ‘1.Bursa Uluslararası Yemek Yarışmasına’ Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği de katıldı.Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği’nden Salih Çorbacı,...

Çanakkale Yemekleri Bursa’da Tanıtıldı
Aşçılar Pastacılar Federasyonu ve Bursa Profesyonel Aşçılar Derneği organizasyonuyla ‘1.Bursa Uluslararası Yemek Yarışmasına’ Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği de katıldı.
Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği’nden Salih Çorbacı, Osman Demirci, Recep Oral, Hayati Tezcan’nın jüri olarak görev aldıkları yarışmada, Çanakkale Yöresel yemekleri tanıtıldı. Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği Başkan Yardımcısı Osman Demirci, “Bizler İlimizin lezzetlerini, mutfağını dünyaya tanıtmak ve duyurmak niyetiyle yola devam etmekteyiz. Bu amaçla da organizasyonlarda ilimizi ve mutfağımızı tanıtımı için çabalıyoruz. Bu yarışmada, üç gün boyunca yarışmacılar hünerlerini sergiledi. Farklı lezzetleri değerlendirme imkanına eriştik. Başarılı ve güzel bir organizasyon oldu. Ayrıca Türk mutfağının yanısıra uluslararası alanda tanıtımın hedeflendiği yarışmada bizler de yöresel ürünlerimizin tanıtımı için çömlek kebabı, bulgur pilavı ve sardalye ızgara yaparak Bursa halkı ve uluslararası şef aşçılara ikramlar da bulunduk. Çanakkale Yemeklerinin tanıtımına destek veren Çanakkale Belediyesi, Özgürler Et ,Uysallar Balıkçılık , Şevket-Et, Ticaret Borsası ve Tarih-Doğa vakfına desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu başarılı ve verimli çalışmalarımızın sonuçlarından tüm ilimizin, ülkemizin yararlanmasını temenni ediyoruz”dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327