Çanakkale’de Ev Pansiyonculuğu Eğitimleri

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde, Kaymakamlık, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ev pansiyonculuğu eğitimi tamamlandı.Kültür ve Turizm Bakanlığı, Araştırma ve Eğitim Genel...

Çanakkale’de Ev Pansiyonculuğu Eğitimleri
Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde, Kaymakamlık, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ev pansiyonculuğu eğitimi tamamlandı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Usta Öğreticisi Pınar Tokgöz’ün Eceabat Halk Eğitim Merkezinde verdiği eğitime 45 kişi katıldı. İlçede önceki dönemlerde 300 kursiyerin bu kursa katılarak belge aldığını hatırlatan İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, kişiyi memnun etmenin, konaklama ve ağırlamanın en zor unsurlarından birisi olduğunu, eğitim ile müesseselerin nitelikli bir hale getirilerek kişi memnuniyetinin de artırılmasının hedef alındığını söyledi. Bu tür kursların sayısını artırmayı planladıklarını belirten Dokuz, "İlgili birime bağlı uzman öğretmenler vasıtasıyla turizm bölgeleri olan noktalarda yılın belirli süreçleri içerisinde gelen talepler doğrultusunda bakanlığımızın izinleriyle müdürlüğümüzce bu kursları açmaya devam edeceğiz. Yöre halkının geçimine büyük katkı sağlayacak kurslarımıza katılan kursiyerlerimize ve uzman öğretmenlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327