Çanakkale’de Soma Protestosu

Manisa’nın Soma ilçesinde termik santral yapmak için 6 bin zeytin ağacının kesilmesi Çanakkale’de protesto edildi.Çanakkale Dayanışması ve Çevre Platformu tarafından düzenlenen protestoya çok sayıda vatandaş katıldı. Kepez beldesinde...

Çanakkale’de Soma Protestosu
Manisa’nın Soma ilçesinde termik santral yapmak için 6 bin zeytin ağacının kesilmesi Çanakkale’de protesto edildi.
Çanakkale Dayanışması ve Çevre Platformu tarafından düzenlenen protestoya çok sayıda vatandaş katıldı. Kepez beldesinde toplanan grup, yağmur altında Kolin Grubu’na ait otele kadar yürüdü. Ellerinde zeytin dallarıyla otelin giriş kapısında toplanan grup, Kolin Grubu tarafından Soma’nın Yırca Mahallesi’nde 6 bin zeytin ağacının kesilmesini protesto etti.
Eyleme katılanlar adına bir açıklama yapan Neslihan Ülkü Baş, "Soma’da, Ermenek’te ne oldu? Bugün 13 Kasım, Soma katliamının 6. ayı. Soma’yı unutmuyoruz, unutturmuyoruz. Ölenlerin çoğu 25-30 yaşlarında gencecik insanlar. Ve yine çoğu, daha düne kadar geçimini topraktan sağlayan köylüler ve tarım işçileriydi. Zeytinliklere termik santral yapılıyor, çiftçiler ise madenci oluyor. 13 Mayıs’tan bu yana Soma’da hiçbir şey değişmediği gibi daha da kötü gelişmeler yaşanıyor” ifadelerini kullandı.
"Termik yapma boşuna, yıkacağız başına" şeklinde slogan atan grup, olaysız şekilde dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327