Canbolat: “kadınlar Yaşasın Diye Yaşasın Kadınlar”

CHP Didim İlçe Kadın Kolları Başkanı Safinaz Canbolat, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde kadınların örgütlenmesi gerektiğine dikkat çekti.CHP Didim İlçe Kadın Kolları Başkanı...

Canbolat: “kadınlar Yaşasın Diye Yaşasın Kadınlar”
CHP Didim İlçe Kadın Kolları Başkanı Safinaz Canbolat, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde kadınların örgütlenmesi gerektiğine dikkat çekti.
CHP Didim İlçe Kadın Kolları Başkanı Safinaz Canbolat, yaptığı açıklamada; "2014 Türkiye’sinde kadınlar öldürülüyor, çocuklar öldürülüyor, emekçiler öldürülüyor. Kadın cinayetleri, kadın intiharları, taciz ve tecavüz olayları artarak devam ediyor. Kadınlar hiçbir dönem yaşamadıkları kadar baskı ve şiddet altında.. 2013’de 237 kadın öldürüldü.2014’ün ilk 10 ayında bu sayı 255’e yükseldi. Bunlardan 12 kadın, tehdit edildiği için koruma başvurusu yapmasına rağmen gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle hayatlarını kaybetti. Sadece ekim ayında 29 kadının yaşam hakkı elinden alındı. Yine bu yıl güvencesiz çalışan 101 kadın iş cinayetlerinde hayatlarını kaybetti. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, kadın mücadelesinin ve örgütlü birlikteliğinin önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz .Kadınlar mutlu yaşasın, özgür yaşasın ve huzurlu yaşasın diyoruz. Dünyanın her tarafında kadınlar, aynı haklar için aynı mücadeleyi veriyorlar. Baskının ve şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu, bu karşı duruşun dayanışma ruhu ile beslenmesi gerektiğini göstermek için her türlü şiddete karşı susmuyoruz. Bugün artık kabul edilemez boyutlara gelen kadın inayetleri, güvencesiz çalışan kadınların iş cinayetleri, cinsel yönelimleri nedeniyle öldürülen bireyler, çocuk işçiler, çocuk gelinler, cinsel istismara uğrayan çocuklar olgusu, mücadelenin topyekün örgütlü ve dayanışma içinde yapılması gerektiğini bizlere gösteriyor. Kadınların evde sokakta yada çalıştığı yerlerde kadın oldukları için yaşadıkları baskı şiddet ve sömürünün arkasında ideolojik bir saldırının olduğunun bilincindeyiz ve kadınların sahip oldukları tüm farklılıkları rağmen henüz maruz kaldıkları sömürünün aynı olduklarını biliyoruz. Kadınları yok sayan onun emeği ve bedeni üzerinden hak iddia eden bu zihniyete karşı bulunduğumuz her noktada kadın olmak ortak paydasında örgütlenerek ve dayanışma ilişkilerimizin güçlendirerek mücadele edeceğiz. Emeğimizi bedenimizi kimliğimize sahip çıkacağız. Sevginin huzurun barışın ve insanca bir yaşamın yeşermesi için sesimizi daha da yükseltiyoruz ve diyoruz ki Kadınlar yaşasın diye yaşasın kadınlar” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327