Çankaya Köşkü'nde Erdoğan dönemi | CANLI YAYIN |

Türkiye'nin 12.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'ne çıkıyor.

Çankaya Köşkü'nde Erdoğan dönemi | CANLI YAYIN |
12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda, mazbatasını aldıktan sonra yemin ederek görevine başladı. Usül tartışması talepleri TBMM Başkanı Cemil Çicek tarafından reddedilen CHP'li milletvekilleri Meclis'i terk etti.

12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, görevi bugün Abdullah Gül'den devralıyor.

İlk tören Meclis'te yapılıyor. Subayevleri'ndeki konutundan çıkan Erdoğan uzun bir konvoy eşliğinde TBMM'ye gitti.

TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı tarafından karşılanan Erdoğan, Meclis girişinde tören kıtasını selamladı.

CHP'DEN TEPKİ


CHP'nin usul tartışması açma istemesinin reddedilmesi üzerine CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay Cemil Çiçek'e iç tüzük kitapçığı fırlattı.
Altay'ın bu sırada "Meclis yasalara göre yönetilir dediği" duyuldu.YEMİN ETTİ


Cemil Çiçek'ten mazbatasını alan Erdoğan kürsüye gelerek Cumhurbaşkanlığı yemini etti. Yeminin ardından İstiklal Marşı okundu.


ÇİÇEK, ERDOĞAN'A MAZBATASINI SUNDU

Halkın oylarıyla 12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'ten mazbatasını aldıktan sonra yemin etti.

İkinci tören ise öğleden sonra Köşk'te gerçekleştirilecek.

Saat 13.30 sularında Cumhurbaşkanlığına bağlı kapalı forslu bir makam aracı Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı Meclis'teki yemin törenine götürdü. Ancak resmi devir teslim töreni henüz gerçekleşmediği için aracın forsu kapalı durumda.

Erdoğan, Meclis'teki yemin töreninin ardından ise Anıtkabir'i ziyaret edecek. Öğleden sonra da Köşk'te devir teslim töreni gerçekleştirilecek.

Bu arada Erdoğan'ın koruma ekibi de değişmeye başladı. Cumhurbaşkanlığına bağlı eskort ekipleri Erdoğan çiftinin evine geldi.

Normalde Başbakan Erdoğan'ın koruma aracında sağ ön koltukta koruma müdürü otururdu. Bugünden itibaren ise o koltukta Cumhurbaşkanlığı Başyaveri oturuyor.
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2014, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327