Çankiri Belediyesi’nden Lys’de Dereceye Giren Öğrencilere Ödül

Çankırı Belediyesi, LYS’de ilk bine giren Çankırılı 6 öğrenciyi burs ile ödüllendirdi.2014 Lisans Yerleştirme Sınavı’nda derece yaparak Türkiye çapında ilk bine giren Çankırılı 6 öğrenciye alınan meclis kararı ile birlikte bir...

Çankiri Belediyesi’nden Lys’de Dereceye Giren Öğrencilere Ödül
Çankırı Belediyesi, LYS’de ilk bine giren Çankırılı 6 öğrenciyi burs ile ödüllendirdi.
2014 Lisans Yerleştirme Sınavı’nda derece yaparak Türkiye çapında ilk bine giren Çankırılı 6 öğrenciye alınan meclis kararı ile birlikte bir eğitim ve öğretim yılı içerisinde burs imkanı sağlandı.
Belediye Başkanı İrfan Dinç, kendilerinin son derece önem verdiği bir konu ile ilgili alınan başarıdan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Göreve geldikleri günden bugüne kadar eğitim konusunda hassas bir politika izlediklerini belirten Dinç, "Belediye yönetimi olarak başarının sırrının her zaman eğitimden geçtiğini savunduk. Vatana millete, anne ve babaya faydalı bireyler olmanın yolu eğitimden geçer. Bugün burada eğitim adına alınmış büyük bir başarıyı duyurmak için toplandık. Çankırılı 6 öğrencimiz yapılan üniversite sınavlarında derece elde ederek Türkiye genelinde ilk bine girdiler. Yavrularımızın bu başarısı aileleri kadar bizleri de son derece mutlu ediyor" diye konuştu.
Çankırı’da eğitim adına başarının artması için çok büyük hizmetler verdiklerini anlatan Başkan Dinç, "Yavrularımızın gayret ve düzenli çalışmaları ile bizim yapmış olduğumuz yatırımlar birleşince ortaya mükemmel sonuçlar çıkıyor. Alınan bu başarılı sonuçlar bizleri Türkiye gündemine taşıyor. Şehrimizin adının önemli bir konuda gündeme gelmesine katkı sağlayan bu yavrularımıza ve onların her zaman arkalarında duran değerli ailelerine teşekkür ediyorum. Şüphesiz en büyük takdir yavrularımıza her türlü destek ve imkanı sağlayan aileleri içindir. Ben yavrularımıza bundan sonraki hayatlarında da başarılar diliyorum. Biliyoruz ki bu alınan başarılı sonuçlar kendilerine daha büyük kapıları açacaktır" ifadelerini kullandı.
Toplantının ardından öğrencilerine ve ailelerine ödüllerini takdim eden Dinç, dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Hediyelerini alan öğrenciler, kendileri için sağlanan bu imkandan ve destekten dolayı Başkan Dinç’e teşekkür ettiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327