Çankiri’da Sebze Ve Balık Reyonları Hizmete Açılıyor

Şehrin gelişimi ve kent estetiği konusunda çalışma yapan Çankırı Belediyesi, sebze ve balık reyonları kurdu.Çankırı Belediyesi’nin şehrin farklı noktalarında kurulan sebze ve balık tezgahlarını bir araya getirmek ve kent estetiğine...

Çankiri’da Sebze Ve Balık Reyonları Hizmete Açılıyor
Şehrin gelişimi ve kent estetiği konusunda çalışma yapan Çankırı Belediyesi, sebze ve balık reyonları kurdu.
Çankırı Belediyesi’nin şehrin farklı noktalarında kurulan sebze ve balık tezgahlarını bir araya getirmek ve kent estetiğine katkı sağlamak amacıyla yapımına başladığı Sebze ve Balık Ürünleri Satış Reyonları tamamlanma aşamasına geldi. Tatlı Çay Kenarı ve Ahmet Yesevi Camii karşısında kurulan satış reyonlarında vatandaşlar dilediği tezgahtan alış veriş yapma imkanına kavuşacak.
Kent estetiğini bozan ve dağınık halde satış yapan tezgahtarları bir araya getirecek sebze ve balık reyonuyla kaçak satışların ve izinsiz yer işgallerinin önüne geçilmesi planlanıyor. Böylece vatandaşların ve araçların şehir içindeki trafiğini kısıtlayacak uygulamalar ortadan kalkacak. Ayrıca sebze ve balık tezgahlarının kentte yarattığı çevre kirliliği de önlenmiş olacak.
Kentin farklı noktalarında satış yapan sebze ve balık satıcılarının ürünlerini sergileyeceği reyonların üzeri kapalı ve mevsimlik şartları içerisinde barındırıyor. Her bir reyon, genişliği 6 metre ve uzunluğu 4 metre olmak üzere toplam 24 m²’den oluşuyor. Çay kenarını boydan boya kaplayan reyonlar toplamda 26 adet olarak dizayn edildi.
Sebze ve balık ürünleri satış reyonlarının yapımında sona yaklaşıldığı bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327