Çankiri’dan Gazze’ye Yardım

Çankırı Belediyesi tarafından Ramazan Ayı içerisinde başlatılan ’’Gazze’ye Yardım Kampanyası’’ kapsamında toplanan yardımlar yola çıktı. Belediye Etüt Eğitim Merkezi’nde toplanan yardım malzemeleri kara yolu ile önce Gaziantep...

Çankiri’dan Gazze’ye Yardım
Çankırı Belediyesi tarafından Ramazan Ayı içerisinde başlatılan ’’Gazze’ye Yardım Kampanyası’’ kapsamında toplanan yardımlar yola çıktı. Belediye Etüt Eğitim Merkezi’nde toplanan yardım malzemeleri kara yolu ile önce Gaziantep Toplama Merkezi’ne, arından da sınır kapılarının açılması ile Gazze’ye ulaştırılacak.
Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, yardım faaliyetlerinin İsrail ablukası altındaki Gazze Müslümanlarının yaralarını sarmak amacıyla düzenlendiğini belirterek, ’’ İsrail Gazze halkına ölüm yağdırırken bizler Müslüman kardeşlerimize destek olmalıyız. Fiilen İsrail zulmüne bir karşı çıkış yapamasak da dua ile, maddi-manevi yardımlarımız ile onların yanında olmalıyız. Yardım kampanyamızda kısa bir süre içerisinde merkezimize çok sayıda gıda ve giyim malzemesi geldi. Ben bu kampanyaya destek veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.
Toplanan yardımların merkezde paketlendiğini belirten Dinç, ’’Yardım faaliyetlerimiz kapsamında 2 bin erkek kıyafeti, bin yedi yüz bayan kıyafeti, bin altı yüz çocuk kıyafeti ve 1.5 ton kuru gıda toplandı. Bu yardımlar merkez çalışanlarımız tarafından nakliyeye uygun olarak düzenlendi’’ dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327